Вид документа : Многотомное издание
Шифр издания : 616:579.61/К 56
Автор(ы) : Коваль Е. З.
Заглавие : Пеніцилії в навколишньому середовищі = Penicillii in the environment: монографія : в 2 ч./ Е. З. Коваль, А. В. Руденко, В. В. Гончарук ; Ін-т колоїдної хімії та хімії води ім. А. В. Думанського, Ін-т урології. Ч. 1
Выходные данные : Київ: Наукова думка, 2014
Колич.характеристики :438 с.: ил.
Коллективы : Ін-т колоїдної хімії та хімії води ім. А. В. Думанського, Ін-т урології
Примечания : Бібліогр.: с. 390-436. - Затв. до друку Вченою радою Ін-ту колоїдної хімії та хімії води ім. А. В. Думанського (протокол № 7 від 24.09.2013. р.), Вченою радою "Ін-т урології"(пртокол № 2 від 04.03.2014 р.)
ISBN, Цена 978-966-00-1456-5: 218.00 р.
УДК : 616:579.61 + 616:579.61]:582.282.123.2
MeSH-главная: PENICILLIUM -- PENICILLIUM
ОКРУЖАЮЩЕЙ СРЕДЫ МИКРОБИОЛОГИЯ -- ENVIRONMENTAL MICROBIOLOGY
ГРИБЫ -- FUNGI
Аннотация: Книга містить узагальнену інформацію про найпоширенішого представника мікроскопічних грибів — рід Penicillium. Види пеніциліїв є постійними компонентами мікобіо- ти ґрунтів, води, повітря, різних природних і штучних екосистем, а їх субстратна й мікрокліматична приуроченість повністю відповідає основному постулату екології: все є всюди і лише підпорядковується закону природного добору. Найголовніші відомості про таксономічні, морфологічні, фізіологічні, біохімічні та екологічні властивості 170 видів пеніциліїв, необхідні для оцінювання їх життєдіїшьності в умовах екологічного моніторингу, представлені у книзі, що складається з двох частин: першої — загальної та другої — спеціальної, присвяченої їх ідентифікації. У першій частині висвітлено історію дослідження роду у світі й в Україні, наведено методи дослідження, основні морфологічні, фізіологічні, біохімічні й екологічні характеристики, особливості метаболізму, дані філогенетичного аналізу, відомості про виявлення окремих видів у екосистемах природного та антропогенного походження, розглянуто життєздатність пеніциліїв в умовах космічних апаратів, вічної мерзлоти, вказано їх прикладне й теоретичне значення. Окремі розділи присвячені формуванню мікобіоти у мегаполісах, для видів якої встановлено шкодочинність по відношенню до продуктів харчування, житлових і промислових приміщень, будівельних конструкцій, різноманітних матеріалів і виробів з них, історичних та музейних пам’яток. Закцентовано увагу на проявах токсикогенної, алергенної та патогенної здатності при інфікуванні живих організмів, зокрема рослин, тварин і людини. Для мікологів, біологів, медиків, агрономів, хіміків, інженерів різних галузей народного господарства.
Экземпляры : всего : НА(2)
Свободны : НА(2)
Доп.точки доступа:
Руденко, А. В.
Гончарук, В. В.
Ін-т колоїдної хімії та хімії води ім. А. В. Думанського
Ін-т урології