Хайме, Масія.
    Вплив ICG-технології на результати хірургічного лікування ранніх форм раку молочної залози [Text] / Масія Хайме, О. Ю. Савенков // Медичні перспективи. - 2021. - Т. 26, № 2. - С. 67-72. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BREAST NEOPLASMS (вторичный, иммунология, кровоснабжение, микробиология)
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- SURGICAL PROCEDURES, OPERATIVE (использование, классификация, методы, реабилитация, стандарты)
МАСС-СПЕКТРОМЕТРИЯ ЛАЗЕРНАЯ ДЕСОРБЦИОННО-ИОНИЗИРУЮЩАЯ МАТРИЧНАЯ -- SPECTROMETRY, MASS, MATRIX-ASSISTED LASER DESORPTION-IONIZATION (использование, методы, тенденции, экономика)
Annotation: Рак молочної залози (РМЗ) входить до п’ятірки найпоширеніших у світі онкологічних захворювань і лідирує серед причин смерті жінок віком до 50 років. На сьогодні актуальними залишаються питання вибору адекватного обсягу хірургічного втручання, необхідності призначення післяопераційної ад’ювантної терапії та якості життя пацієнток після операції. Метою нашого дослідження стали вибір обсягу хірургічної операції при раку молочної залози при застосуванні методики інтраопераційної ідентифікації сторожового лімфовузла (інтраопераційна ICG-технологія) та оцінка результатів його термінового гістологічного дослідження. Нами показано, що найчастішим методом хірургічного втручання у пацієнток, у яких використовувалася інтраопераційна ICG-технологія, була квадрантектомія, яка була проведена у 27 випадків (54%), рідше проводилася підшкірна мастектомія (30%) та у 16% радикальна мастектомія. Мадден). При цьому у групі контролю пріоритет віддавався радикальному видаленню молочної залози (63,2% випадків); часткова резекція (U. Veronesi) виконана у 33,3% пацієнток, а підшкірна мастектомія – у 3,5%. Патоморфологічними дослідженнями сторожового лімфовузла, під час його інтраопераційної візуалізації з використанням ICG-технології, метастатичне ураження встановлено у 10 із 50 випадків (20%) в основній групі. Отримані результати оцінки обсягу регіонарної лімфодисекції в основній групі вказали на адекватний характер забезпечення радикальності хірургічного лікування. Це, на наш погляд, є одним із важливих попередніх висновків даної роботи, оскільки для оцінки клінічного значення аналізу сигнального лімфовузла як маркера регіонарного поширення пухлини необхідно насамперед переконатися, що існуюча хірургічна техніка забезпечує радикальне видалення пухлини
Additional Access Points:
Савенков, О. Ю.

There are no free copies