Ефективність кеторолаку в лікуванні гострого болю після абдомінальних операції [Текст] / B. Г. Мішалок [и др.] // Хірургія України. - 2016. - № 1. - С. 97-102


MeSH-головна:
АППЕНДЭКТОМИЯ -- APPENDECTOMY (использование)
ХОЛЕЦИСТЭКТОМИЯ ЛАПАРОСКОПИЧЕСКАЯ -- CHOLECYSTECTOMY, LAPAROSCOPIC (использование)
ГЕРНИОПЛАСТИКА -- HERNIOPLASTY (использование)
БОЛИ ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ -- PAIN, POSTOPERATIVE (диагностика, патофизиология, терапия)
ОСТРАЯ БОЛЬ -- ACUTE PAIN (диагностика, патофизиология, терапия)
КЕТОРОЛАК -- KETOROLAC (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕКАРСТВА ЗАМЕДЛЕННОГО ДЕЙСТВИЯ -- DELAYED-ACTION PREPARATIONS (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ -- ANTI-INFLAMMATORY AGENTS, NON-STEROIDAL (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД -- POSTOPERATIVE PERIOD
Анотація: Призначення пролонгованої форми кеторолаку в дозі 30 мг внутрішньом’язово для усунення гострого болю після абдомінальних операцій забезпечує вірогідне зниження середнього бала та ступеня тяжкості больового синдрому протягом 8 годин після ін’єкції препарату, найбільш виражене у перші 4 год, і не залежить від характеру оперативного втручання. Протягом післяопераційного періоду потреба у застосуванні пролонгованої форми кеторолаку для усунення гострого болю суттєво зменшується від 3 доз на хворого у першу добу до (2,20 + 0,08) дози на другу добу і (1,40 + 0,09) дози на третю добу (всі р ‹ 0,05). Застосування пролонгованої форми кеторолаку зменшує потребу в призначенні наркотичних анальгетиків (у середньому (0,11 ± 0,05) дози на хворого) в перші дві доби післяопераційного періоду та асоціюється з доброю переносністю препарату.
Дод.точки доступу:
Мішалов, В. Г.
Маркулан, Л. Ю.
Гойда, С. М.
Вамуш, С. М.

Вільних прим. немає