Модифікація способу житія шляхом корекції харчової поведінки у пацієнтів з неалкогольною жировою хворобою печінки [Текст] = Lifestyle modification by correction of the eating behavior in patients with nonalcoholic fatty liver disease / А. С. Свінціцький [та ін.] // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 2. - С. 23-27. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ -- NON-ALCOHOLIC FATTY LIVER DISEASE (диагностика, кровь, метаболизм, патофизиология)
ПИЩЕВОЕ ПОВЕДЕНИЕ -- FEEDING BEHAVIOR (психология, физиология)
ЖИЗНИ СТИЛЬ -- LIFE STYLE
КЕРАТИН-18 -- KERATIN-18 (диагностическое применение, кровь, метаболизм)
Анотація: Мета — розробити програму корекції способу життя у пацієнтів з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП) та визначити її вплив на зменшення маси тіла, рівень неінвазивного біомаркера запалення та апоптозу печінки — цитокератину-18 та відносний вміст жиру в організмі, визначений за допомогою біоелектричної імпедансометрії. Матеріали та методи. Обстежено 42 пацієнти, яким згідно з вітчизняними та міжнародними протоколами встановлено діагноз НАЖХП. Пацієнтів було розподілено на дві групи. До основної групи залучено 21 учасника комплексної мотиваційно-контрольованої програми корекції способу життя, яка передбачала 12-тижневе спостереження за пацієнтом при зменшенні маси тіла. їм надано рекомендації щодо принципів низькокалорійного дієтичного харчування з високим вмістом клітковини та меню з вибором продуктів на кожен день, а також запропоновано ведення щоденника харчування. Наступний візит до лікаря з оцінкою щоденника харчування відбувався через 7 днів, загалом проведено 5 візитів до лікаря впродовж 12 тиж. До контрольної групи залучено 21 пацієнта, яким надано рекомендації щодо принципів низькокалорійного дієтичного харчування з високим вмістом клітковини. Всім пацієнтам проведено антропометричні обміри, лабораторне та інструментальне обстеження на початку дослідження. Результати. Встановлено, що рівень цитокератину-18 має прямо пропорційний зв’язок середньої сили з індексом маси тіла (г=0,385), вмістом тригліцеридів (г=0,319) і сильний — з обводом талії (г=0,734) та індексом вісцерального ожиріння (г=0,766), відносний вміст жиру — прямо пропорційний зв’язок середньої сили з індексом маси тіла (г=0,573) та обводом талії (г=0,548). У разі застосування комплексної мотиваційно-контрольованої програми модифікації способу життя впродовж 12 тиж досягнуто зменшення індексу маси тіла (з 27,9 до 24,15; р 0,01) і вмісту цитокератину-18. Висновки. Досягнути комплаєнсу модифікації способу життя та зменшення індексу маси тіла у пацієнтів з НАЖХП можливо при застосуванні комплексної мотиваційно-контрольованої програми зміни харчової поведінки впродовж 12 тиж.
Дод.точки доступу:
Свінціцький, А. С.
Соловйова, Г. А.
Динник, Н. В.
Богомаз, В. М.
Бака, О. М.

Вільних прим. немає