Основні патогенетичні механізми процесу демієлізації в центральній нервовій системі та можливості його корекції [Текст] / Л. Д. Пічкур [та ін.] // Український неврологічний журнал. - 2017. - N 2. - С. 12-19


MeSH-головна:
ДЕМИЕЛИНИЗИРУЮЩИЕ ЗАБОЛЕВАНИЯ АУТОИММУННЫЕ ЦНС -- DEMYELINATING AUTOIMMUNE DISEASES, CNS (патофизиология, хирургия, эпидемиология, этиология)
СКЛЕРОЗ РАССЕЯННЫЙ -- MULTIPLE SCLEROSIS (патофизиология, хирургия, эпидемиология, этиология)
НЕЙРОХИРУРГИЧЕСКИЕ ПРОЦЕДУРЫ -- NEUROSURGICAL PROCEDURES (методы)
Анотація: Проблема демієлінізувальних захворювань і насамперед розсіяного склерозу — одна з актуальних у неврології. Захворювання зазвичай виникає в осіб молодого і працездатного віку, має ремітивний первинно-або вторинно-прогресивний перебіг, спричиняє стійку інвалідизацію хворих, порушення їх соціальної адаптації. У патогенезі розсіяного склерозу виділяють імунозалежні та імунонезалежні механізми. Незважаючи на численні дослідження, деякі з них остаточно не з’ясовані. Висвітлено сучасні уявлення про основні механізми демієлінізації структур ЦНС, умови і можливість ремієлінізації методи нейропротекції та прискорення ремієлінізації для відновлення ушкоджених структур і функцій. Використання нейрохірургічних методів — один із сучасних підходів до лікування демієлінізувальних захворювань, що дає змогу забезпечити доставку у вогнища демієлінізації трофічних чинників, генних конструкцій і клітин, уникнути їх небажаного швидкого розпаду, а також проблем, які виникають у разі системного застосування нових препаратів, у декілька разів зменшити їх дозу.
Дод.точки доступу:
Пічкур, Л. Д.
Вербовська, С. А.
Акінола, С. Т.
Читаєва, Г. Є.

Вільних прим. немає