Вдовиченко, Ю. П.
    Порушення та принципи діагностики сексуальної функції жінок у перименопаузальному віці [Текст] / Ю. П. Вдовиченко, О. Ю. Гурженко // Здоровье мужчины. - 2017. - № 4. - С. 84-94. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
СЕКСУАЛЬНАЯ ДИСФУНКЦИЯ ФИЗИОЛОГИЧЕСКАЯ -- SEXUAL DYSFUNCTION, PHYSIOLOGICAL (диагностика, классификация, патофизиология)
ПЕРИМЕНОПАУЗА -- PERIMENOPAUSE (физиология)
ПОЛОВЫХ ЖЕЛЕЗ ГОРМОНЫ -- GONADAL HORMONES (дефицит, диагностическое применение, кровь)
ЖЕНЩИНЫ -- WOMEN
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ -- QUALITY OF LIFE
Анотація: У статті освітлюється питання порушення та принципи діагностики сексуальної функції жінок у перименопаузальному віці. Мета дослідження: аналіз структури сексуальних розладів у жінок у період перименопаузи, розроблення методологічних підходів до ранньої діагностики сексуальних дисфункцій. Матеріали та методи. У дослідженні взяли участь 34 жінки зі статевими розладами у період перименопаузи. Вік хворих варіював від 45 до 66 років. Середній вік пацієнток – 56,3±0,3 року, при цьому переважали жінки 50–59 років – 28 (82,4%). Для вивчення особливостей перебігу сексуальних дисфункцій у жінок перименопаузального віку було призначено комплекс клініко-лабораторних та параклінічних методів дослідження. Результати. Під час вивчення вікових особливостей жінок перименопаузального віку та впливу на стан їхнього сексу ального здоров’я соматичних та психосоматичних порушень, було виділено певні особливості діагностики даної патології для призначення відповідної терапії. Заключення. Визначені основні особливості сексуальних дисфункцій у жінок перименопаузального віку: частота сексуальних дисфункцій становить 76,5%. У спектрі сексуальних розладів переважали поєднані дисфункції: 85,3% – порушення любрикації, 47,1% – порушення бажання, 44,1% – порушення збудження, 50,0% – первинна та 55,9% – вторинна аноргазмія, 70,6% – диспаревнія. Встановлено, що серед жінок з тривалістю менопаузи понад 2 роки 76,5% залишались сексуально активними, а 85,3% жінок у період перименопаузи вважають сексуальну активність одним з складових факторів якості життя. У жінок перименопаузального віку визначено зміни гормонального гомеостазу, такі, як гіпоестрогенія та гіпотестостеронемія, що є однією з передумов формування спектра сексуальних дисфункцій
Дод.точки доступу:
Гурженко, О. Ю.

Вільних прим. немає