Досвід впровадження фінансування на основі результатів у практику надання послуг хворим на туберкульоз [Текст] / Є. П. Гелюх [и др.] // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2018. - № 1. - С. 69-74


MeSH-головна:
ТУБЕРКУЛЕЗ -- TUBERCULOSIS (лекарственная терапия, экономика)
ТУБЕРКУЛЕЗ, МНОЖЕСТВЕННАЯ ЛЕКАРСТВЕННАЯ УСТОЙЧИВОСТЬ -- TUBERCULOSIS, MULTIDRUG-RESISTANT (лекарственная терапия, экономика)
ПРОТИВОТУБЕРКУЛЕЗНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTITUBERCULAR AGENTS (анализ, терапевтическое применение)
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ ФИНАНСИРОВАНИЕ -- HEALTHCARE FINANCING
ПИЛОТНЫЕ ПРОЕКТЫ -- PILOT PROJECTS
Анотація: У рамках згаданого Проекту забезпечено контрольоване амбулаторне лікування 422 хворих на ТБ та 60 хворих на мультирезистентний туберкульоз шляхом залучення фахівців центрів первинної медико­санітарної допомоги. Середня вартість контрольованого амбулаторного 6­місячного курсу лікування хворого на ТБ на базі центрів у рамках Проекту становила 2288 грн, на хіміорезистентний — 2652 грн. Фінансова мотивація на основі результатів є незначною, але ефективним методом заохочення фахівців центрів первинної медико­санітарної допомоги для надання послуг хворим на ТБ/ХРТБ. Зазначена модель фінансування лікувальних закладів надає змогу для переходу на амбулаторні пацієнт­орієнтовані моделі лікування ТБ/ХРТБ із досягненням ефективних результатів лікування. Проект продемонстрував спроможність щодо забезпечення високої ефективності лікування хворих на ТБ (92,9 %). Пілотована модель впровадження фінансування на основі результатів у практику надання послуг хворим на ТБ на базі центрів первинної медико­санітарної допомоги може створити суттєвий базис для загальної стратегії забезпечення сталості програм протидії ТБ, що сприятиме досягненню цілей Глобальної стратегії ВООЗ із протидії ТБ «Покласти край туберкульозу»
Дод.точки доступу:
Гелюх, Є. П.
Каменська, Н. М.
Масюк, О. І.
Філіппович, С. А.

Вільних прим. немає