Лагода, Д. О.
    Досягнення астма-контролю у пацієнтів з надмірною масою тіла або ожирінням в умовах Астма-школи [Текст] / Д. О. Лагода, В. І. Величко, О. О. Боброва // Сімейна медицина. - 2018. - № 3. - С. 120-124. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ -- ASTHMA (диагностика, иммунология, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, осложнения, патофизиология, профилактика и контроль, реабилитация, рентгенография, терапия, уход, этиология)
ТЕЛА МАССЫ ИНДЕКС -- BODY MASS INDEX
ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY (генетика, диагностика, диетотерапия, лекарственная терапия, метаболизм, осложнения, профилактика и контроль, этиология)
БОЛЬНОЙ, СЛЕДОВАНИЕ РЕКОМЕНДАЦИЯМ ВРАЧА -- PATIENT COMPLIANCE (психология, статистика)
Анотація: Сьогодні у світі на бронхіальну астму (БА) хворіють близько 300 млн осіб, причому переважна більшість пацієнтів її не контролює. Офіціальна статистика в Україні відображає приблизно кожного 20-го хворого з БА. Одним з обтяжливих факторів у пацієнтів з БА є надмірна маса тіла або ожиріння. Мета дослідження: покращання астма-контролю у пацієнтів з БА на тлі надмірної маси тіла або ожиріння в умовах навчання в Астма-школі. Матеріали та методи. Були обстежені 45 пацієнтів, які мали за основний діагноз БА різного ступеня тяжкості. За дизайном дослідження усі пацієнти мали надмірну масу тіла або ожиріння. Пацієнтам основної групи додатково до базисної терапії проводили навчання в умовах Астма-школи, що включало теоретичні та практичні заняття. Результати. Виявлена достовірна позитивна динаміка у показниках спірограми у всіх пацієнтів, але більш наочно з перебігом середньої важкості до та після навчання в умовах Астма-школи та позитивна динаміка у показниках швидкості форсованого видиху у пацієнтів з тяжким перебігом БА. Пацієнти основної групи та групи порівняння у 58–61% випадків дотримувалися призначеної терапії протягом 4–6 міс, після чого самостійно відміняли призначене лікування. Заключення. На сьогодні лікар первинної ланки не має достатньо часу при контакті з пацієнтом для проведення необхідних освітніх заходів. Був відзначений кореляційний зв’язок між тяжкістю перебігу та ІМТ (ρ=1,00), тобто, чим тяжчий перебіг – тим більший ІМТ, а також між тяжкістю перебігу та кількістю балів АСТ-тесту (ρ=1,00). Після проведеного навчання була відзначена достовірна позитивна динаміка у показниках спірограми та покращення Астма-контролю у пацієнтів основної групи (р0,05)
Дод.точки доступу:
Величко, В. І.
Боброва, О. О.

Вільних прим. немає