Вакцинація від грипу – сучасний стан проблеми [Текст] / О. В. Оніськова [ та ін.] // Сімейна медицина. - 2018. - № 4. - С. 28-31. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ГРИПП ЧЕЛОВЕКА -- INFLUENZA, HUMAN (вирусология, диагностика, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, осложнения, передача, профилактика и контроль, реабилитация, терапия)
ВАКЦИНАЦИЯ -- VACCINATION (использование, классификация, методы, оборудование, противопоказания, стандарты, статистика, тенденции)
ИММУНИЗАЦИЯ -- IMMUNIZATION (использование, методы, оборудование, противопоказания, стандарты, статистика, тенденции)
Анотація: Мета дослідження: оцінювання ставлення населення України до проведення вакцинації проти грипу. Матеріали та методи. Проведено он-лайн опитування 220 осіб за допомогою Google Forms на тему «Вакцинація від грипу» у соціальних мережах серед людей різних груп, які активно цікавляться питаннями вакцинації. Результати. Було встановлено, що 27,7% опитаних проводять вакцинацію від гриппу щороку, така сама кількість провела щеплення в сезоні 2017–2018 р. вперше, 23,2% жодного разу не проводили вакцинацію від грипу. Решта обрали наступні опції: проводили такий захід захисту раніше, щеплювалися від грипу всього один раз в житті, інша відповідь. Основними причинами відмови від вакцинації серед респондентів були сумнів в якості вакцини (31,1%) та брак знань про вакцинацію (23%). Після проведення щеплення від грипу 60,6% опитаних не спостерігали жодних побічних реакцій, 22,8% відчували головний біль, 10% – біль у м’язах. Вивчені статистичні дані проведення вакцинації від грипу у різних країнах світу та Україні за допомогою світових інформаційних служб та Системи охорони здоров’я України. Заключення. Підвищення рівня обізнаності населення стосовно щеплень зумовлює до збільшення відсотка вакцинованих. Основними причинами відмов від щеплення є сумніви в якості вакцин та брак знань щодо їхнього використання
Дод.точки доступу:
Оніськова, О.В.
Ющенко, Л. О.
Олійник, В. С.
Тихолаз, В. О.

Вільних прим. немає