Черкашина, Л. В.
    Розробка пацієнт-орієнтованої стратегії інтегрованого ведення хворих на первинному рівні медичної допомоги: дослідження медичних маршрутів при хронічній екземі [Текст] / Л. В. Черкашина // Сімейна медицина. - 2018. - № 6. - С. 52-55. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ВРАЧИ ОБЩЕЙ ПРАКТИКИ -- GENERAL PRACTITIONERS (обучение, организация и управление, снабжение и распределение, стандарты, статистика, тенденции)
КОЖНЫЕ БОЛЕЗНИ -- SKIN DISEASES (вирусология, врожденный, генетика, диагностика, иммунология, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, патофизиология, терапия, этиология)
ЭКЗЕМА -- ECZEMA (диагностика, иммунология, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, патофизиология, терапия, энзимология, этиология)
ХРОНИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ -- CHRONIC DISEASE (лекарственная терапия, реабилитация, терапия)
Анотація: Мета дослідження: вивчення медичних маршрутів хворих на хронічну екзему (ХЕ), обсягів та адекватності використання діагностичних та лікувально-профілактичних заходів лікарями ЗПСМ з урахуванням взаємодії зі спеціалістами вищих організаційних рівнів надання МД. Матеріали та методи. Досліджено медичні маршрути 75 закінчених випадків надання медичної допомоги при загостренні ХЕ з розподілом за організаційними рівнями. Виконано аналіз обсягів діагностичної та лікувально-профілактичної допомоги на первинному рівні її надання. У 54,7±5,7% випадків медичний маршрут розпочинається у лікаря ЗПСМ, тоді як у 32,0±5,4 – у лікаря-дерматовенеролога. Результати. Початок лікування пацієнтів із загостренням ХЕ у 78,7±4,7% випадків зареєстровано у лікаря-дерматовенеролога, тоді як у лікаря ЗПСМ – 12,0±3,8%. Це свідчить про відсутність розподілу функцій та функціональної кооперації між лікарями різних рівнів надання медичної допомоги. Заключення. Аналіз складності медичних маршрутів пацієнтів з ХЕ виявив, що у 46,7±5,8% закінчених випадків надання медичної допомоги виконано лише на одному організаційному рівні, переважно за рахунок другого рівня. Визначено потребу удосконалення як підготовка лікарів ЗПСМ з питань тривалого ведення (медичної опіки) хворих на ХЕ, так і розробка алгоритмів розподілу та кооперації функцій між різними організаційними рівнями надання допомоги
Вільних прим. немає