Матюха, Л.
    Дослідження обізнаності населення щодо факторів ризику та профілактики виникнення залізодефіцитної анемії [Текст] / Л. Матюха, Т. Титова, Ю. Періг // Бібліотека сімейного лікаря та сімейної медсестри. - 2018. - № 5. - С. 13-16. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
АНЕМИЯ ЖЕЛЕЗОДЕФИЦИТНАЯ -- ANEMIA, IRON-DEFICIENCY (диетотерапия, патофизиология, профилактика и контроль, терапия, эпидемиология, этиология)
ДЕТИ -- CHILD
ЖЕНЩИН ЗДОРОВЬЕ -- WOMEN'S HEALTH (тенденции)
ПИТАНИЯ КОНТРОЛЬ -- NUTRITION SURVEYS (методы, тенденции)
КЛИНИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ -- CLINICAL TRIAL
Анотація: Залізодефіцитна анемія (ЗДА) у дитячому віці складає 90% від усіх анемій. Зустрічається у всіх країнах, але її поширеність залежить від соціально-економічних умов, прибутків населення, характеру харчування та інших факторів. Найбільшому ризику піддаються немовлята, підлітки, жінки репродуктивного віку, вагітні та лактуючі. За думкою ВООЗ при рівні захворюваності на ЗДА більш ніж 40% населення, проблема набуває державного рівня. У 2012 році Резолюція 65.6 Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я схвалила «Комплексний план впроваджень по відношенню до матері та дитини та харчування немовлят», яка визначила шість глобальних цілей в галузі харчування до 2025 року. Цей варіант політики охоплює мету: на 50% зниження анемії у жінок репродуктивного віку. Мета цієї політики - збільшити увагу до інвестицій та здійснення заходів щодо комплексу втручань та політики, які можуть допомогти державам-членам та їх партнерами у зниженні показників анемії серед жінок репродуктивного віку
Дод.точки доступу:
Титова, Т.
Періг, Ю.

Вільних прим. немає