Росоха, З. І.
    Сучасні передумови до профілактики та лікування генетично зумовлених порушень фолатного обміну у подружніх пар з репродуктивними розладами в анамнезі [Текст] / З. І. Росоха // Здоровье женщины. - 2019. - № 3. - С. 31-34. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
БЕСПЛОДИЕ -- INFERTILITY (генетика, лекарственная терапия, профилактика и контроль, этиология)
АБОРТ ПРИВЫЧНЫЙ -- ABORTION, HABITUAL (генетика, лекарственная терапия, профилактика и контроль, этиология)
СУПРУЖЕСКИЕ ПАРЫ -- SPOUSES
ГИПЕРГОМОЦИСТЕИНЕМИЯ -- HYPERHOMOCYSTEINEMIA (генетика, лекарственная терапия, осложнения, профилактика и контроль)
ГЕНОТИП -- GENOTYPE
ФОЛИЕВОЙ КИСЛОТЫ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- FOLIC ACID DEFICIENCY (лекарственная терапия, осложнения, профилактика и контроль, этиология)
ФОЛИЕВАЯ КИСЛОТА -- FOLIC ACID (терапевтическое применение)
Анотація: У статті проаналізовано клінічні рекомендації щодо преконцепційного вживання препаратів фолієвої кислоти подружніми парами при плануванні вагітності та оцінено особливості фолатного статусу у 206 подружніх пар з репродуктивними розладами в анамнезі. Гіпергомоцистеїнемія, зумовлена поліморфізмом генів фолатного обміну, виявлена у 28,64% пацієнтів із подружніх пар з репродуктивними розладами, а у 9,70% випадків – в обох із подружньої пари. Фолатний статус в 11,65% пацієнтів з генотипом 677ТТ/1298АА порівняно з іншими варіантами за геном MTHFR достовірно відрізнявся підвищенням рівня гомоцистеїну у плазмі крові та зниженням рівня фолієвої кислоти у сироватці крові. Інші випадки гіпергомоцистеїнемії були зумовлені гетерозиготними варіантом MTHFR у поєднанні з варіантами генів MTRR, MTR1 і впливом додаткових чинників ризику. Необхідно здійснювати персоналізовану стратегію у плануванні преконцепційного періоду для подружніх пар з репродуктивними розладами в анамнезі, спираючись на застосування оптимальної дози фолієвої кислоти – не менше 800 мкг щоденно у полівітамінних препаратах (з іншими вітамінами групи В)
Вільних прим. немає