Сірчак, Є. С.
    Вплив мелатоніну на перебіг хронічного панкреатиту та атеросклерозу [Текст] / Є. С. Сірчак, С. М. Опаленик // Сімейна медицина. - 2019. - № 5/6. - С. 77-81. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ -- PANCREATITIS, CHRONIC (врожденный, генетика, диагностика, диетотерапия, иммунология, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, моча, осложнения, патофизиология, радиоизотопные изображения, терапия, энзимология)
АТЕРОСКЛЕРОЗ -- ATHEROSCLEROSIS (диагностика, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, патофизиология, профилактика и контроль, терапия, уход, энзимология)
МЕЛАТОНИН -- MELATONIN (анализ, биосинтез, дефицит, классификация, секреция, химический синтез)
СТАНДАРТ ЛЕЧЕНИЯ -- STANDARD OF CARE (законодательство и юриспруденция, использование, классификация, стандарты, статистика, тенденции, этика)
Анотація: У статті описано та проаналізовано вплив препарату мелатоніну на тлі комплексної терапії хворих на хронічний панкреатит та атеросклероз. Мета дослідження: вивчення клінічної ефективності і впливу мелатоніну на динаміку клініко-лабораторних показників на тлі комплексної терапії у хворих на хронічний панкреатит та атеросклероз. Матеріали та методи. Усім хворим до і після назначеного лікування було проведено наступні лабораторно-інструментальні дослідження: для виявлення дисліпідемії – дослідження показників ліпідограми з підрахунком коефіцієнта атерогенності (КА = загальний холестерин (ЗХ) – ліпропротеїни високої щільності (ЛПВЩ))/ЛПВЩ); для виявлення дисфункції ендотелію – ультразвукове дуплексне сканування плечової артерії (ПА) з визначенням ендотелійзалежної вазодилатації; дослідження складу тіла – метод біоімпедансометрії. Результати. Було встановлено позитивний вплив мелатоніну при комплексному лікуванні хронічного панкреатиту та атеросклерозу, який проявлявся статистично достовірним покращенням показників ліпідограми. У пацієнтів, які в комплексному лікуванні приймали препарат мелатоніну, відзначали більш виражені зміни за результатами ультразвукового дуплексного сканування ПА, що проявлялися підвищенням швидкості кровотоку по ПА, збільшенням її діаметра на 30-й і 60-й секундах реактивної гіперемії. За результатами біоімпедансометрії у пацієнтів, до складу лікування яких входив препарат мелатоніну, фіксували більш виражене зниження жирової та, відповідно, підвищенням м’язової маси. Заключення. Призначення мелатоніну («Віта-мелатонін») на тлі стандартної терапії у хворих на хронічний панкреатит та атеросклероз сприяє покращанню функції ендотелію, показників судинної жорсткості та атеросклерозу у цілому завдяки його антиоксидантним та протизапальним властивостям, здатності синтезувати NO ендотелієм
Дод.точки доступу:
Опаленик, С. М.

Вільних прим. немає