Сіренко, Ю. М.
    Лікування пацієнтів із високим серцево-судинним ризиком [Текст] / Ю. М. Сіренко // Український медичний часопис. - 2020. - Т. 1, № 2. - С. 34-39. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-головна:
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ -- CARDIOVASCULAR DISEASES (лекарственная терапия, патофизиология, профилактика и контроль)
ПРОФИЛАКТИКА ВТОРИЧНАЯ -- SECONDARY PREVENTION (методы)
ГИДРОКСИМЕТИЛГЛУТАРИЛ-КОA-РЕДУКТАЗЫ ИНГИБИТОРЫ -- HYDROXYMETHYLGLUTARYL-COA REDUCTASE INHIBITORS (терапевтическое применение)
АНГИОТЕНЗИНА II РЕЦЕПТОРОВ ТИПА 2 БЛОКАТОРЫ -- ANGIOTENSIN II TYPE 2 RECEPTOR BLOCKERS (терапевтическое применение)
АСПИРИН -- ASPIRIN (терапевтическое применение)
Анотація: Концепцію серцево-судинного континууму сформулювали у 1991 р. американські патофізіолог V. Dzau та клініцист E. Braunwald. Вони висловили гіпотезу, що розвиток атеросклерозу починається з моменту народження і продовжується до кінця життя людини, й у центрі патогенезу цього процесу — зміни у структурі судинної стінки. Слово «континуум» походить з математики і означає безперервність існування функції в будь-який період. Вплив певних факторів ризику, генетичних і поведінкових чинників з часом реалізується у вигляді структурних змін, накопичення у стінці судин, перш за все — артеріол, продуктів окиснення холестерину ліпопротеїдів низької щільності, яке потім переходить у ліпідні смужки, атеросклеротичні бляшки, після чого розвиваються власне клінічні прояви атеросклерозу
Вільних прим. немає