Вакцинація у практиці сімейного лікаря [Текст] / Р. Ю. Грицко [та ін.] // Сімейна медицина. - 2020. - № 1/2. - С. 45-49. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ВАКЦИНАЦИЯ -- VACCINATION (использование, классификация, методы, противопоказания, стандарты, статистика, экономика)
ВРАЧИ СЕМЕЙНЫЕ -- PHYSICIANS, FAMILY (использование, классификация, обучение, организация и управление, стандарты, статистика, тенденции, экономика, этика)
Анотація: Вакцинація є найбільш дієвим заходом у боротьбі з інфекційними хворобами. Завдяки щепленням була ліквідована натуральна віспа, різко знизилась захворюваність на поліомієліт, правець. Згідно з даними ВООЗ, щорічно у світі від інфекційних захворювань гине 12 млн дітей. З цього числа 7,5 млн життів втрачається за рахунок захворювань, проти яких ми поки не маємо вакцин, але більше 4 млн людей помирають від хвороб, яким можна запобігти. Імунізація вважається одним із найбільш ефективних та економічно доцільних серед заходів медичного втручання в епідемічний процес, які сьогодні існують. Чим більш економічно розвинена держава, тим від більшої кількості хвороб захищає населення шляхом проведення імунопрофілактики. Для того щоб створити колективний імунітет, ВООЗ рекомендує здійснювати щеплення не менше 95% осіб. Проте у Львівській області та Україні загалом склалася негативна тенденція зниження охоплення профілактичними щепленнями до 45–53%, що є небезпекою виникнення та епідемічного поширення імунокерованих хвороб
Дод.точки доступу:
Грицко, Р. Ю.
Федоренко, С. М.
Іванченко, Н. О.
Снітовська, О. Й.

Вільних прим. немає