Міжвідомча цивільно-військова уніфікація екстренної медичної допомоги відповідно до реформування системи охорони здоров’я України (аналітичний огляд літератури) / Г. Г. Рощін [та ін.] // Медицина невідкладних станів. - 2020. - Т. 16, № 4. - С. 41-57. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
НЕОТЛОЖНАЯ МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ -- EMERGENCY MEDICAL SERVICES (законодательство и юриспруденция, организация и управление, стандарты, тенденции)
ВОЕННАЯ МЕДИЦИНА -- MILITARY MEDICINE (законодательство и юриспруденция, организация и управление, стандарты, тенденции)
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ ИННОВАЦИИ И УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ -- HEALTH CARE REFORM (законодательство и юриспруденция, организация и управление, стандарты, тенденции)
ГРАЖДАНСКАЯ ОБОРОНА -- CIVIL DEFENSE (законодательство и юриспруденция, организация и управление, стандарты, тенденции)
МЕЖДУНАРОДНЫЕ ОРГАНИЗАЦИИ -- INTERNATIONAL AGENCIES (стандарты)
УКРАИНА -- UKRAINE
Анотація: На підставі положень Воєнно-медичної доктрини України та Концепції реформи системи екстреної медичної допомоги, з метою формування єдиного методологічного підходу до оптимізації логістичного управління системою провести аналіз організації надання екстреної медичної допомоги та медичного забезпечення Збройних Сил України та цивільного населення в особливий період держави, що в рамках Єдиного медичного простору розглядається як ключовий стандарт прав людини і юридичний виклик у сфері охорони здоров’я України. На підставі концептуального підходу щодо реформування системи охорони здоров’я України і практики його реалізації, зокрема в особливий період держави, проведено аналіз міжнародного та національного законодавства, нормативно-правових актів України, управлінських рішень урядового й відомчого рівнів, зокрема протокольного характеру, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства оборони України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які регламентують етапи реформування підсистеми екстреної медичної допомоги, а також визначення їх співвідношення та особливостей міжвідомчого адміністративно-правового регулювання. Предметом дослідження було медичне забезпечення військовослужбовців і цивільного населення відповідно до вимог медичного захисту в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру. Аналітичний огляд проведено на виконання науково-дослідної роботи «Розробка принципів галузевої і міжвідомчої взаємодії при наданні екстреної медичної допомоги населенню на територіях проведення антитерористичних операцій та при надзвичайних ситуаціях з масовим ураженням людей», що затверджена МОЗ України (№ держ. реєстрації 0118U1140, виконання — 2018–2020 рр. у НМАПО ім. П.Л. Шупика, керівник д.м.н., проф. Рощін Г.Г.), і «Наукове обґрунтування принципів та методів функціонування служби медицини катастроф як механізму військово-цивільного співробітництва у системі цивільного захисту населення» (№ держ. реєстрації 0118U003653, виконання — 2018–2019 рр. у ДЗ «УНПЦ ЕМД та МК МОЗ України», керівник д.м.н. Печиборщ В.П.)
Дод.точки доступу:
Рощін, Г. Г.
Синельник, С. В.
Кузьмін, В. Ю.
Мазуренко, О. В.
Сличко, І. Й.
Мороз, Є. Д.
Близнюк, М. Д.
Печиборщ, В. П.
Крилюк, В. О.
Новіков, Ф. М.
Дворський, П. Д.
Іванов, В. І.
Кереселідзе, Г. Л.
Дорош, В. М.
Сидоренко, Д. М.
Смайлі, Д.
Рогов, А. В.
Саранов, В. Ф.
Вервейко, І. О.

Вільних прим. немає