Пацієнт із артеріальною гіпертензією і цукровим діабетом 2-го типу в загальнолікарській практиці : сучасні аспекти терапії [Текст] / В. М. Ждан [та ін.] // Сімейна медицина. - 2020. - № 4. - С. 40-44. - Бібліогр. в кінці ст.


Рубрики: Амлодипин

   Лекарнидипин


MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ -- HYPERTENSION (диагностика, классификация, кровь, реабилитация, терапия)
ИСТОРИИ БОЛЕЗНИ ПРОБЛЕМНО-ОРИЕНТИРОВАННЫЕ -- MEDICAL RECORDS, PROBLEM-ORIENTED (использование, стандарты, статистика)
АНТИГИПЕРТЕНЗИВНЫЕ СРЕДСТВА -- ANTIHYPERTENSIVE AGENTS (диагностическое применение, классификация, метаболизм, прием и дозировка, терапевтическое применение)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS (генетика, кровь, метаболизм, терапия, энзимология)
Анотація: Доведено, що цукровий діабет (ЦД) 2-го типу підвищує серцево-судинний ризик у чоловіків у два рази, у жінок – у три рази, а наявність артеріальної гіпертензії (АГ) додатково підвищує ризик ЦД у чотири рази. Серед хворих на АГ поширеність ЦД у 2–2,5 разу вища, ніж у людей із нормальним тиском. Підвищений АТ є одним із факторів ризику розвитку макро- і мікросудинних ускладнень у хворих на ЦД. За результатами дослідження UKPDS було виявлено, що збільшення систолічного АТ (САТ) на кожні10 ммрт.ст. у хворих на ЦД 2-го типу асоціювалося з ростом смертності на 17 %, інфаркту міокарда – на 12 % та мікроваскулярних ускладнень – на 13 %. На прикладі клінічного випадку пацієнтки з АГ у поєднанні із ЦД 2-го типу розглянуто особливість перебігу захворювання, фактори ризику. Визначено бажані терапевтичні цільові рівні: АТ 130/80 мм рт.ст., HbAlc 7–7,5 %; ХС ЛПНЩ 1,8 ммоль/л; зниження маси тіла на 5–7 %; уповільнення прогресування/регрес нефропатії (мікроальбумінурії). Стратегією медикаментозної терапії АГ у поєднанні з ЦД є комбіноване лікування у більшості пацієнтів, особливо в контексті нижчих цільових рівнів АТ, з використанням для покращання прихильності до лікування фіксованих комбінацій (покрокова терапія) в одній таблетці для більшості пацієнтів
Серед найбільш адекватних комбінацій антигіпертензивних препаратів, що мають доказову базу та можуть застосовуватися у хворих на АГ із ЦД, рекомендовано такі: інгібітор ангіотензинперетворюючого ферменту (ІАПФ) + блокатори кальцієвих канальців (БКК) + діуретик; блокатори рецепторів ангіотензину (БРА ІІ) + БКК + діуретик; ІАПФ + діуретик; БРА ІІ + діуретик; БКК + діуретик; БКК (амлодипін, лерканідипін) + β-блокатор (із вазодилатувальною дією)
Дод.точки доступу:
Ждан, В. М.
Кітура, Є. М.
Бабаніна, М. Ю.
Кітура, О. Є.
Ткаченко, М. В.

Вільних прим. немає