Проблеми безпеки, гігієни праці та інфекційного контролю в боротьбі з професійними захворюваннями медичних працівників на COVID-19 у закладах охорони здоров’я України [Текст] / О. П. Яворовський [та ін.] // Медичні перспективи. - 2020. - Т. 25, № 4. - С. 159-165. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (диагностика, иммунология, передача, профилактика и контроль)
ИНФЕКЦИОННОЙ БОЛЕЗНИ ПЕРЕДАЧА ОТ ПАЦИЕНТА МЕДИЦИНСКОМУ РАБОТНИКУ -- INFECTIOUS DISEASE TRANSMISSION, PATIENT-TO-PROFESSIONAL (профилактика и контроль)
МЕДИЦИНСКИЕ УЧРЕЖДЕНИЯ, КАДРЫ И СЛУЖБЫ (ВНЕШ) -- HEALTH CARE FACILITIES, MANPOWER, AND SERVICES (NON MESH)
ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЕ БОЛЕЗНИ -- OCCUPATIONAL DISEASES (профилактика и контроль, реабилитация)
ФАКТОРЫ РИСКА -- RISK FACTORS
ПРОФЕССИОНАЛЬНАЯ ГИГИЕНА -- OCCUPATIONAL HEALTH (обучение, статистика, тенденции)
Анотація: Мета публікації полягала в оцінці безпеки, гігієни праці та інфекційного контролю в лікувальних установах Києва, Житомира та Житомирської області для поліпшення управління ризиками зараження медичного персоналу вірусом SARS-CoV-2 і зниження професійної захворюваності і смертності медичних працівників від COVID-19. При проведенні дослідження були використані бібліосемантічній, гігієнічний, анкетному-опитувальний, статистичні методи і методи порівняльного і системного аналізу. Робота медиків, зайнятих подоланням пандемії COVID-19, віднесена до небезпечної (екстремальної). Крім вірусу SARS-CoV-2, на формування умов праці медичних працівників впливають супутні фізичні, хімічні чинники і високу фізичну і нервово-емоційне напруження. Серед медичних працівників Житомирської області, яким поставлений діагноз гострого професійного захворювання COVID-19, переважали медичні сестри (38,57%)
Дод.точки доступу:
Яворовський, О. П.
Скалецький, Ю. М.
Брухно, Р. П.
Шкурба, А. В.
Киричук, І. М.
Риган, М. М.

Вільних прим. немає