Залежність величини цільового внутрішньоочного тиску від центральної товщини рогівки у пацієнтів зі стабілізованою та нестабілізованою глаукомою [Текст] / С. К. Дмитрієв [та ін.] // Офтальмол. журнал. - 2021. - N 2. - С. 10-15


MeSH-головна:
ГЛАУКОМА -- GLAUCOMA (диагностика)
РОГОВИЦЫ ПАХИМЕТРИЯ -- CORNEAL PACHYMETRY (использование, методы)
Анотація: Мета: встановити залежність величини показників цільового внутрішньоочного тиску від товщини рогівки на прикладі апланаційної тонометрії, динамічної контурної тонометрії та тонометрії за методом індукційного відскоку. У пацієнтів з більш тонкою рогівкою вимірювання тонометричного внутрішньоочного тиску по методу Маклакова є більш чутливим навідмінно від динамічної контурної тонометрії та тонометрії за методом індукційного відскоку. Чутливість досліджуваних методів вимірювання тиску, як істинного так і тонометричного знижується при підвищенні внутрішньоочного тиску та збільшенні товщини рогівки. Це слід враховувати при плануванні цільового тиску. При розподілі хворих в процентному співвідношенні зі стабілізованою, нестабілізованою глаукомою та без глаукоми у групах з різною товщиною рогівки, виявлено, що в І та І групі з товщинами рогівки 460-489 та 490-519 мкм, найбільший процент хворих з нестабілізованою глаукомою становив 45,4% та 75%.
Цель: установить зависимость величины показателей целевого внутриглазного давления от толщины роговицы на примере аппланационной тонометрии, динамической контурной тонометрии и тонометрии метода индукционного отскока. У пациентов с тонкой роговицей измерение тонометрического внутриглазного давления по методу Маклакова, является более чувствительным в отличие от динамической контурной тонометрии и тонометрии методом индукционного отскока. Чувствительность исследуемых методов измерения давления, как истинного, так и тонометрического снижается при повышении внутриглазного давления и увеличении толщины роговицы. Это следует учитывать при планировании целевого давления. При распределении больных в процентном соотношении со стабилизированной, нестабилизированной глаукомой и без глаукомы в группах с различной толщиной роговицы, выявлено, что в І и ІІ группах с толщинами роговицы 460-489 и 490-519 мкм, наибольший процент больных с нестабилизированной глаукомой составил 45,4 и 75%.
Дод.точки доступу:
Дмитрієв, С. К.
Перетягін, О. А.
Лазарь, Ю. М.
Татаріна, Ю. О.

Вільних прим. немає