Біомеханичне обгрунтування трансальвеолярного остеосинтезу переломів при адентії нижньої щелепи [Текст] / Н. Г. Ідашкіна [та ін.] // Медичні перспективи. - 2021. - Т. 26, № 1. - С. 209-217. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
ЧЕЛЮСТИ НИЖНЕЙ ПЕРЕЛОМЫ -- MANDIBULAR FRACTURES (диагностика, радиоизотопные изображения, рентгенография, ультрасонография, хирургия)
АДЕНТИЯ -- ANODONTIA (диагностика, радиоизотопные изображения, рентгенография, ультрасонография, хирургия)
ПЕРЕЛОМА ИММОБИЛИЗАЦИЯ ВНУТРЕННЯЯ -- FRACTURE FIXATION, INTERNAL (использование, методы, тенденции)
БИОМЕХАНИЧЕСКИЕ ФЕНОМЕНЫ -- BIOMECHANICAL PHENOMENA
КОМПЬЮТЕРНОЕ МОДЕЛИРОВАНИЕ -- COMPUTER SIMULATION (использование)
Анотація: Мета роботи – підвищення ефективності лікування переломів нижньої щелепи у пацієнтів з повною або частковою адентією шляхом розробки та експериментальної апробації методики трансальвеолярного остеосинтезу. Проведено експериментальне дослідження шляхом імітаційного комп’ютерного 3Д моделювання методом кінцевих елементів для оцінки ефективності фіксації перелому нижньої щелепи при частковій або повній адентії за допомогою розробленої нами Ш-подібної пластини з використанням методу трансальвеолярного остеосинтезу. Розрахунки зафіксованого перелому для статичної (власна вага) та динамічної (функціональної) навантажень виконані за авторською методикою, що враховує виражені резорбтивні процеси в кістки з початку репаративної реакції для оцінки ригідності фіксації уламків протягом усього періоду загоєння перелому. В умовах тієї ж тривимірної моделі нижньої щелепи були виконані розрахунки при фіксації перелому звичайними титановими лінійними накістковими пластинками. Доведено, що при функціональному навантаженні нова пластина забезпечує компресійний ефект в області перелому, про що свідчать негативні переміщення кінцевих елементів підборіддя відділу за результатами розрахунків поєднання навантажень 2-3. Максимальні зусилля у гвинтах розрахункової моделі зі звичайною пластиною накісткової склали 136,955 Н, що майже в десять разів більше, ніж на моделі з Ш-подібним титановим фіксатором (12,656 Н)
Дод.точки доступу:
Ідашкіна, Н. Г.
Гудар’ян, О. О.
Чернов, Д. В.
Самойленко, І. А.

Вільних прим. немає