Рак сечового міхура : особливості епідеміології та показників спеціалізованої допомоги хворим [Текст] / Н. О. Сайдакова [та ін.] // Медичні перспективи. - 2021. - Т. 26, № 2. - С. 173-180. - Бібліогр. в конці ст.


MeSH-головна:
МОЧЕВОГО ПУЗЫРЯ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- URINARY BLADDER NEOPLASMS (вторичный, иммунология, кровоснабжение, микробиология, ультрасонография)
МЕДСЕСТРИНСКАЯ ПОМОЩЬ -- NURSING PROCESS (использование, организация и управление, стандарты, статистика, тенденции)
ПРОФИЛАКТИКА ВТОРИЧНАЯ -- SECONDARY PREVENTION (кадры, методы, стандарты, статистика, тенденции)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ ОЦЕНКА -- OUTCOME ASSESSMENT (HEALTH CARE) (методы, организация и управление, стандарты, статистика, тенденции)
Анотація: Робота ґрунтується на аналізі матеріалів офіційної статистичної звітності за 10 років, які були поділені на два п’ятиріччя (2009-2013 рр. та 2014-2018 рр.). Вивчалися абсолютні та інтенсивні коефіцієнти захворюваності на поширеність раку сечового міхура серед дорослого населення України в регіональному аспекті з урахуванням статі, аналізувалися також основні показники результативності спеціалізованої допомоги. Виявлено несприятливу ситуацію, яка проявляється стійким зростанням захворюваності та поширеності з меншим темпом протягом 2014-2018 років. Відзначено високий рівень захворюваності чоловіків, який зростає на тлі стабілізації його серед жінок. Одночасно виявлено тенденцію до зменшення вперше виявлених хворих під час профоглядів (у 2018 р. – 16,9% проти 18,0% у 2014 р.) з діагнозом на І-ІІ стадіях (72,2% проти 74,79%), при цьому кожен п’ятий на III-IV стадії. При тенденції до збільшення зареєстрованих хворих ≥ 5 років (59,1% проти 56,5%), не суттєво змінився показник померлих до року з моменту встановлення діагнозу (14,7% проти 15,6% відповідно). У структурі спеціалізованої допомоги (65% припадає на хворих із вперше виявленим діагнозом) на хірургічний метод припадало 37-40% за роками, на другому місці – комбінований (до 20% за роками), за ним променевий та хіміотерапевтичний, що разом не перевищувало 5 0%. Виявлено області з високими або низькими показниками, щодо середньоукраїнських, за всіма параметрами, що вивчалися. За наявності регіональних відмінностей виникає потреба у поглиблених дослідженнях цього питання, зокрема якості та організації допомоги
Дод.точки доступу:
Сайдакова, Н. О.
Яцина, О. І.
Гродзінський, В. І.
Стусь, В. П.
Поліон, М. Ю.
Шило, В. М.
Кононова, Г. Є.

Вільних прим. немає