Ковалишин, О. А.
    Особливості гормонального і цитокінового статусу в жінок, які мали порушення менструальної функції у пубертатний період [Текст] / О. А. Ковалишин // Здоров’я жінки. - 2020. - № 7. - С. 56-61. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-головна:
МЕНСТРУАЦИИ НАРУШЕНИЯ -- MENSTRUATION DISTURBANCES
ПОДРОСТКИ -- ADOLESCENT
МЕНАРХЕ -- MENARCHE (иммунология)
ОЛИГОМЕНОРЕЯ -- OLIGOMENORRHEA (иммунология, патофизиология)
ПРОГЕСТЕРОН -- PROGESTERONE
ЭСТРАДИОЛ -- ESTRADIOL
ИНТЕРЛЕЙКИНЫ -- INTERLEUKINS
Анотація: Відхилення у становленні репродуктивної функції, а в подальшому розлади менструального циклу з віку менархе, дисфункція яєчників та порушення стероїдогенезу можуть клінічно проявлятися у віддалені періоди після їхньої безпосередньої дії. Характер і глибина морфофункціональних порушень при цьому залежать від ступеня зрілості статевої системи, вихідного функціонального стану центрів регуляції (гіпоталамус, гіпофіз) і яєчників, тривалості дії шкідливого чинника
Аналіз гормонального і цитокінового статусу у жінок з порушеннями менструальної функції у пубертатний період дозволяє провести аналогію між процесами овуляції і запальною відповіддю. Цитокіни, які продукуються деякими імунними клітинами, є сигнальними молекулами, що впливають на клітинну проліферацію й апоптоз клітин яєчника, фолікулогенез, секрецію гормонів і, таким чином, відіграють важливу роль в овуляції. Отже імунна система може бути додатковим місцевим регулятором функції яєчника. Естрадіол і прогестерон мають велике значення у секреторній трансформації ендометрія, особливо у період «вікна імплантації»
Вільних прим. немає