Задорожна, В. І.
    Характеристика епідемічного процесу COVID-19 під час другої хвилі підйому захворюваності в Україні / В. І. Задорожна, Т. А. Сергеєва // Інфекційні хвороби. - 2021. - N 3. - С. 13-20


MeSH-головна:
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ -- CORONAVIRUS INFECTIONS (смертность, эпидемиология)
ПАНДЕМИИ -- PANDEMICS
УКРАИНА -- UKRAINE (эпидемиология)
Анотація: Проведено порівняльний аналіз епідемічного процесу COVID-19 в Україні на початку 2021 р. та під час нового підйому захворюваності (другої хвилі) за матеріалами офіційної звітності. Можна говорити про прискорення передачі SARS-CoV-2 під час другого підйому захворюваності на COVID-19 в Україні порівняно з першою хвилею. За результатами епідеміологічного аналізу офіційних статистичних даних, за період нової епідемічної хвилі (7-20-й тижні) не відбулося значних змін особливостей епідемічного процесу цієї інфекції, за винятком його різкої інтенсифікації, що призвело до перевантаження системи охорони здоров’я, зростання летальності (головним чином за рахунок пацієнтів віком від 60 років, на яких припадало 81,72 % летальних випадків при їх частці серед захворілих 29,15 %). Показники сумарної летальності підвищувалися через 2-3 тижні після зростання співвідношення кількості захворілих до кількості госпіталізованих до рівня 2,7 та вище. Дані офіційної статистики щодо захворюваності на COVID-19 занижені. За епідеміологічними ознаками підтвердження збільшення вірулентності SARS-CoV-2 не виявлено.
Проведен сравнительный анализ эпидемического процесса COVID-19 в Украине в начале 2021 г. и во время нового подъема заболеваемости (второй волны) по материалам официальной отчетности. Можно говорить об ускоренной передаче SARS-CoV-2 во время второго подъема заболеваемости COVID-19 в Украине по сравнению с первой волной. По результатам эпидемиологического анализа официальных статистических данных, за период новой эпидемической волны (7-20-й неделе) не произошло значительных изменений особенностей эпидемического процесса этой инфекции, за исключением его резкой интенсификации, что привело к перегрузке системы здравоохранения, росту летальности (главным образом за счет пациентов в возрасте от 60 лет, на которых приходилось 81,72% летальных случаев при их доле среди заболевших 29,15%). Показатели суммарной летальности повышались через 2-3 недели после роста соотношения количества заболевших к количеству госпитализированных до уровня 2,7 и выше. Данные официальной статистики по заболеваемости COVID-19 занижены. По эпидемиологическим признакам подтверждения увеличения вирулентности SARS-CoV-2 не обнаружено.
Дод.точки доступу:
Сергеєва, Т. А.

Вільних прим. немає