Гук, М. Т.
    Клініко-імунологічні особливості безеритемної форми Лайм-бореліозу і гранулоцитарного анаплазмозу людини / М. Т. Гук // Інфекційні хвороби. - 2021. - N 3. - С. 43-48


MeSH-головна:
ЛАЙМА БОЛЕЗНЬ -- LYME DISEASE (диагностика, иммунология, эпидемиология)
АНАПЛАЗМОЗ -- ANAPLASMOSIS (диагностика, иммунология, эпидемиология)
Анотація: З’ясовані клініко-імунологічні особливості безеритемної форми Лайм-бореліозу (БЕФ ЛБ) і гранулоцитарного анаплазмозу людини (ГАЛ) у пацієнтів, окремо та в поєднанні. Під спостереженням було 97 хворих із БЕФ ЛБ і ГАЛ, віком від 19 до 77 років. Для серологічного підтвердження ЛБ використали двохетапну діагностику. Для лабораторної діагностики ГАЛ використали ПЛР у режимі реального часу, в крові обстежених визначали ДНК A. phagocytophilum, а також метод непрямого імунофлуоресцентного аналізу, яким визначали специфічні антитіла класів IgM та IgG до A. phagocytophilum. Рівень цитокінів (ІL-4, ІL-6 та TNF-?) у сироватці крові визначали методом ІФА. Клініко-імунологічні особливості БЕФ ЛБ і ГАЛ у пацієнтів лікарень Тернополя, окремо та в поєднанні, вивчені вперше. Встановлено переважання інтоксикаційного синдрому у всіх пацієнтів із кліщовими інфекціями, незалежно від їх поєднання; домінування лімфаденопатії у пацієнтів із ГАЛ, припухлості суглобів у хворих із БЕФ ЛБ (p0,05). Концентрація протизапального IL-4 у сироватці крові пацієнтів з БЕФ ЛБ і ГАЛ у поєднанні та лише із БЕФ ЛБ була в межах норми, проте вища в осіб із вказаними інфекціями (р0,05). Вміст прозапального ІL-6 був значно збільшений у сироватці крові пацієнтів цих обох груп, із значним переважанням у хворих на ГАЛ порівняно з поєднанням БЕФ ЛБ і ГАЛ (р0,001); TNF-? був збільшений у сироватці крові пацієнтів лише із ГАЛ (р0,05).
Определены клинико-иммунологические особенности безэритемной формы лайм-боррелиоза (БЭФ ЛБ) и гранулоцитарного анаплазмоза человека (ГАЛ) у пациентов, отдельно и в сочетании. Под наблюдением было 97 больных с БЭФ ЛБ и ГАЛ в возрасте от 19 до 77 лет. Для серологического подтверждения ЛБ использовали двухэтапную диагностику. Для лабораторной диагностики ГАЛ использовали ПЦР в режиме реального времени, в крови обследованных определяли ДНК A. phagocytophilum, а также метод непрямого иммунофлуоресцентного анализа, которым определяли специфические антитела классов IgM и IgG к A. phagocytophilum. Уровень цитокинов (IL-4, IL-6 и TNF-?) в сыворотке крови определяли методом ИФА. Клинико-иммунологические особенности БЭФ ЛБ и ГАЛ у пациентов больниц Тернополя, отдельно и в сочетании, изучены впервые. Установлено преобладание интоксикационного синдрома у всех пациентов с клещевыми инфекциями независимо от их сочетания; доминирование лимфаденопатии у пациентов с ГАЛ, припухлости суставов у больных с БЭФ ЛБ (p0,05). Концентрация противовоспалительного IL-4 в сыворотке крови пациентов с БЭФ ЛБ и ГАЛ в сочетании и только с БЭФ ЛБ была в пределах нормы, однако выше у лиц с указанными инфекциями (р0,05). Содержание провоспалительного IL-6 было значительно увеличено в сыворотке крови пациентов этих обеих групп, со значительным преобладанием у больных ГАЛ по сравнению с сочетанием БЭФ ЛБ и ГАЛ (р0,001); TNF-? был увеличен в сыворотке крови пациентов только с ГАЛ (р0,05).
Вільних прим. немає