Особливості впливу цукрового діабету на виникнення пародонтиту в осіб віком від 18 до 24 років з використанням методів гігієнічної та клініко-лабораторної діагностики / М. О. Фера [та ін.] // Довкілля та здоров’я. - 2022. - N 1. - С. 45-52


MeSH-головна:
ДИАБЕТИЧЕСКИЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- DIABETES COMPLICATIONS
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES (диагностика, патофизиология, этиология)
Анотація: Проаналізовані особливості впливу цукрового діабету на формування пародонтиту в осіб віком від 18 до 24 років з використанням методів комплексної гігієнічної та клініко-лабораторної діагностики для профілактики порушень процесів остеоінтеграції. Встановлено, що прояви пародонтиту більшою мірою залежать від ступеня тяжкості цукрового діабету, ніж від його тривалості (r=0,74, tST=2,5413, F=2,59441 при Fcrit=2,447). Визначено негативний вплив цукрового діабету на стан кісткової тканини щелепної ділянки (резорбція кістки - r=0,87, tST=2,75257, F=5,582 при Fcrit =2,447). Для раннього виявлення пародонтиту у пацієнтів з цукровим діабетом з метою профілактики передчасної втрати зубів, виникнення деформацій і зниження функціональних можливостей зубо-щелепної системи, зменшення об’єму кісткової тканини необхідно проводити комплексну гігієнічну та клініко-лабораторну діагностику з використанням таких методів: визначення індексу PMA, рентгенологічних методів (ортопантомографія, комп’ютерна томографія), визначення рівня глюкози у крові, тест толерантності до глюкози, визначення рівня глюкози в ясенній рідини.
Проанализированы особенности влияния сахарного диабета на формирование пародонтита у лиц в возрасте от 18 до 24 лет с использованием методов комплекнсной гигиенической и клинико-лабораторной диагностики для профилактики нарушений процессов остеоинтеграции. Установлено, что проявления пародонтита в большей степени зависят от степени тяжести сахарного диабета, чем от его продолжительности (r = 0,74, tST = 2,5413, F = 2,59441 при Fcrit = 2,447). Определено негативное влияние сахарного диабета на состояние костной ткани челюстной области (резорбция кости - r = 0,87, tST = 2,75257, F = 5,582 при Fcrit = 2,447). Для раннего выявления пародонтита у пациентов с сахарным диабетом с целью профилактики преждевременной потери зубов, возникновения деформаций и снижения функциональных возможностей зубочелюстной системы, уменьшения объема костной ткани необходимо проводить комплексную гигиеническую и клинико-лабораторную диагностику с использованием следующих методов: определение индекса PMA, рентгенологических методов (ортопантомография, компьютерная томография), определение уровня глюкозы в крови, тест толерантности к глюкозе, определение уровня глюкозы в десневой жидкости.
Дод.точки доступу:
Фера, М. О.
Кенюк, А. Т.
Пензелик, І. В.
Криванич, В. М.
Фера, О. В.
Криванич, А. В.

Вільних прим. немає