Аналіз лікування ускладнених дивертикулів дистальних відділів шлунково-кишкового тракту [Текст] / B. О. Шапринський [та ін.] // Шпит. хірургія. - 2021. - N 4. - С. 49-53


MeSH-головна:
ТОЛСТОЙ КИШКИ ДИВЕРТИКУЛ -- DIVERTICULUM, COLON (диагностика, терапия)
Анотація: Мета роботи: проаналізувати досвід лікування хворих з ускладненими дивертикулами товстої кишки, в тому числі з використанням лапароскопії і ендоскопічної техніки для удосконаленн та вибору належної діагностично-лікувальної тактики при даній патології. В групі хворих із клінікою товстокишкової кровотечі (60) при неефективності гемостатичної терапії у 7 пацієнтів в ургентному порядку було виконано резекцію ураженого сегмента товстої кишки з кровоточивими дивертикулами в об’ємі лівобічної геміколектомії (6) та резекції сигмоподібної кишки (1) з формуванням анастомозу “кінець в кінець”. У групі хворих із запальними ускладненнями дивертикулярної хвороби неперфоративного генезу (42) розпочинали консервативне загальне та місцеве лікування. Прооперовано 6 хворих, у яких спостерігали прогресування інфільтрату та абсцедування: резекція сегмента товстої кишки з дивертикулярним абсцесом із виведенням кінцевої стоми. В групі з перфоративним дивертикулітом (19) всі хворі були в ургентному порядку прооперовані. Післяопераційної летальності не спостерігали. У хворих, яким застосовували лапароскопічні методи діагностики та лікування, післяопераційних ускладнень з боку післяопераційної рани не спостерігали. Таким чином, найпоширенішими ускладненнями дивертикулярної хвороби є запальні ускладнення та кровотеча, лікування яких переважно консервативне. Лікувальна тактика при запальних ускладненнях дивертикулів диференційована: спочатку консервативна з місцевою протизапальною терапією, а при ускладненні перфорацією – хірургічна з можливим застосуванням малоінвазивних лапароскопічних методів лікування.
Цель работы : проанализировать опыт лечения больных с усложненными дивертикулами толстой кишки, в том числе с использованием лапароскопии и эндоскопической техники для усовершенствования и выбору надлежащей диагностично-лечебной тактики при данной патологии. В группе больных с клиникой толстокишечного кровотечения (60) при неэффективности гемостатической терапии у 7 пациентов в ургентном порядке была выполнена резекция пораженного сегмента толстой кишки с кровоточащими дивертикулами в объеме левосторонней гемиколэктомии (6) и резекции сигмоподобной кишки (1) с формированием анастомоза "конец в конец". В группе больных с воспалительными осложнениями дивертикулярной болезни неперфоративного генеза (42) начинали консервативное общее и местное лечение. Прооперировано 6 больных, у которых наблюдали прогресс инфильтрата и возникновение абсцесса, : резекция сегмента толстой кишки с дивертикулярным абсцессом с выведением конечной стомы. В группе с перфоративним дивертикулитом (19) все больные были в ургентном порядке прооперированы. Послеоперационную летальность не наблюдали. У больных, которым применяли лапароскопические методы диагностики и лечения, послеоперационных осложнений со стороны послеоперационной раны не наблюдали. Таким образом, самыми распространенными осложнениями дивертикулярной болезни являются воспалительные осложнения и кровотечение, лечение которых преимущественно консервативное. Лечебная тактика при воспалительных осложнениях дивертикулов дифференцирована: сначала консервативная с местной противовоспалительной терапией, а при осложнении перфорацией - хирургическая с возможным применением малоинвазивных лапароскопических методов лечения.
Дод.точки доступу:
Шапринський, В. О.
Шапринський, Є. В.
Верба, А. В.
Коробко, В. А.
Білощицький, В. Ф.
Стукан, С. С.
Міхурінський, Д. В.

Вільних прим. немає