Сучасний тренд в операційному лікуванні геморою - закрита гемороїдектомія без швів. Наш клінічний досвід [Текст] / П. В. Іванчов [та ін.] // Шпит. хірургія. - 2021. - N 4. - С. 59-64


MeSH-головна:
ГЕМОРРОЙ -- HEMORRHOIDS (хирургия)
ГЕМОРРОИДЭКТОМИЯ -- HEMORRHOIDECTOMY (методы)
Анотація: Мета роботи: покращити результати операційного лікування геморою з використанням різного електрохірургічного обладнання. Структурний розподіл пацієнтів за статтю: серед них було 45 (55,6 %) жінок та 36 (44,4 %) чоловіків. Середній вік пацієнтів склав 37,2 року. У 27 (33,3 %) осіб був геморой ІІ ступеня, у 48 (59,3 %) – ІІІ ступеня, у 6 (7,4 %) – ІV ступеня. Всі операційні втручання виконано в умовах операційної під спинномозковою або загальною анестезією. У жодного пацієнта не знадобилося будь-якого додаткового інтраопераційного гемостазу. Середня тривалість операційного втручання склала 17,4 хвилини (з коливаннями від 12 до 31 хвилини). Термін перебування в стаціонарі становив 2–3 доби, а період амбулаторного доліковування – 12–21 день. Працездатність пацієнтів відновлювалася через 10–12 діб. Лише 5 (6,17 %) хворих вказували на періодичний дискомфорт та свербіж в ділянці прямої кишки через 4 тижні після виконання операційного втручання. Вираження больового синдрому, оціненого за візуальною аналоговою шкалою, в середньому склало 3,7 бала, що відповідає незначному болю або толерантному болю при рухах. Найвираженіший біль у пацієнтів спостерігали на 3–4 доби післяопераційного періоду, що, ймовірно, зумовлено відторгненням коагуляційного некрозу з ранових поверхонь у цей період. У 5 (6, 17 %) пацієнт у післяопераційному періоді встановлено рефлекторну затримку сечі. Віддалені результати у строки від 12 до 18 місяців простежені у 44 (54,3 %) хворих. Повне одужання і відновлення якості життя настало у 42 ( 95,45 %) хворих. Причинами незадовільної оцінки якості життя у 2 (4,55 %) пацієнтів були хронічні закрепи і не були безпосередньо пов’язані з проведеним операційним втручанням. Ми не спостерігали рецидиву захворювання за зазначений період спостереження у жодного хворого. Звуження анального каналу було виявлено у 2 (4,5 %) пацієнтів. Клінічну симптоматику та стенозування вдалося повністю усунути пальцевим бужуванням у поєднанні з медикаментозними препаратами. Отже, гемороїдектомія, виконана електрохірургічним обладнання, є безпечним, ефективним та сучасним операційним втручанням, яке практично не потребує використання шовного матеріалу. Застосування методики суттєво зменшує операційну крововтрату, скорочується час проведення операції, зменшується її вартість.
Цель работы : улучшить результаты операционного лечения геморроя с использованием разного электрохирургического оборудования. Структурное распределение пациентов по полу: среди них было 45 (55,6%) женщин и 36 (44,4%) мужчин. Средний возраст пациентов составил 37,2 года. У 27 (33,3%) человек был геморрой ІІ степени, у 48 (59,3%) - ІІІ степени, у 6 (7,4%) - ІV степени. Все операционные вмешательства выполнены в условиях операционной под спинномозговой или общей анестезией. Ни у одного пациента не понадобилось любого дополнительного интраоперационного гемостазу. Средняя длительность операционного вмешательства составила 17,4 минуты (с колебаниями от 12 до 31 минуты). Срок пребывания в стационаре составлял 2-3 сутки, а период амбулаторного долечивания - 12-21 день. Работоспособность пациентов возобновлялась через 10-12 суток. Лишь 5 (6,17%) больных указывали на периодический дискомфорт и зуд в участке прямой кишки через 4 недели после выполнения операционного вмешательства. Наличие болевого синдрома, оцененного по визуальной аналоговой шкале, в среднем составило 3,7 балла, что отвечает незначительной боли или толерантной боли при движении.Наиболее віраженная боль у пациентов наблюдали на 3-4 сутки послеоперационного периода, что, вероятно, предопределено отторжением коагуляционного некроза из ранових поверхностей в этот период. У 5 (6, 17%) пациентов в послеоперационном периоде установлена рефлекторная задержка мочи. Отдаленные результаты в сроки от 12 до 18 месяцев прослежены у 44 (54,3%) больных. Полное выздоровление и возобновление качества жизни наступило у 42 ( 95,45%) больных. Причинами неудовлетворительной оценки качества жизни у 2 (4,55%) пациентов были хронические запоры и не были непосредственно связаны с проведенным операционным вмешательством. Мы не наблюдали рецидива заболевания за отмеченный период наблюдения ни у одного больного. Сужение анального канала было выявлено у 2 (4,5%) пациентов. Клиническую симптоматику и стенозирование удалось полностью устранить пальцевым бужированием в сочетании с медикаментозными препаратами. Следовательно, геморроидэктомия, выполненная электрохирургическим оборудование, является безопасным, эффективным и современным операционным вмешательством, которое практически не нуждается в использовании шовного материала. Применение методики существенно уменьшает операционную кровопотерю, сокращается время проведения операции, уменьшается ее стоимость.
Дод.точки доступу:
Іванчов, П. В.
Переш, Є. Є.
Ліссов, О. І.
Сидоренко, В. М.

Вільних прим. немає