Петров, В. Ф.
    Еволюція діагностики в кардіології [Текст] = Cognitive and psychoemotional disorders in patients with different forms of Lyme borreliosis / В. Ф. Петров, О. В. Щур, Р. В. Яремкевич // Український медичний часопис. - 2023. - № 1. - С. 92-95. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
КАРДИОЛОГИЯ -- CARDIOLOGY (методы, организация и управление, тенденции)
ДИАГНОСТИКА -- DIAGNOSIS
ЭХОКАРДИОГРАФИЯ -- ECHOCARDIOGRAPHY (использование, методы, тенденции)
ТОМОГРАФИЯ -- TOMOGRAPHY (использование, методы)
СЕРДЦА АУСКУЛЬТАЦИЯ -- HEART AUSCULTATION (использование, методы, тенденции)
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ ИННОВАЦИИ И УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ -- HEALTH CARE REFORM (использование, методы, организация и управление, тенденции)
Анотація: Стрімкий розвиток кардіології привертає увагу як методами лікування, так і засобами діагностики. Від останніх залежать правильність і своєчасність лікувальної тактики. Мета: дослідити етапи становлення сучасних принципів кардіологічної діагностики. Результати. В оглядовій статті проведено дослідження основних етапів розвитку діагностичних методик у кардіології. Виділено три історичних періоди. Перший період (від доісторичних часів до XVII ст.) характеризується відсутністю правильних знань про функціонування серцево-судинної системи і несистемністю в діагностиці. Перший період завершився з відкриттям кіл кровообігу. У другий період (XVII ст.–середина ХХ ст.) на підставі сучасних засад гемодинаміки відбувся розквіт фізикальних методів діагностики. Третьому періоду (середина ХХ ст.–сьогодення) притаманний розвиток технічних приладів, а саме комп’ютерної томографії, ехокардіографії і магнітно-резонансної томографії. Три візуалізаційні методики пройшли шлях до суттєвого підвищення якості та інформативності зображень. Завдяки цим технологіям вперше в історії людства прижиттєво візуалізують серце у три- і чотиривимірному функціонуючому стані. Висновок. Кардіологічна діагностика пройшла етапну еволюцію від окремих спостережень до візуалізаційних технологій високого ступеня розрішення. Зростаючі можливості і доступність відповідних апаратів вимагають від кардіологів володіння навиками проведення цих обстежень та інтерпретації отриманих даних
Дод.точки доступу:
Щур, О. В.
Яремкевич, Р. В.

Вільних прим. немає