Скочило, О. В.
    Вплив автоімунного тиреоїдиту на тканини та органи щелепно-лицевої ділянки (огляд) [Текст] = Influence of autoimmune thyroiditis on tissues and organs of maxillofacial area (literature review) / О. В. Скочило, В. О. Шідловський // Вісник стоматології. - 2021. - № 2. - С. 106-112. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ОБЗОР -- REVIEW
ТИРЕОИДИТ АУТОИММУННЫЙ -- THYROIDITIS, AUTOIMMUNE (патофизиология, этиология)
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ -- PERIODONTAL DISEASES (патофизиология, профилактика и контроль, этиология)
ЧЕЛЮСТНО-ЛИЦЕВЫЕ ДЕФОРМАЦИИ -- DENTOFACIAL DEFORMITIES (метаболизм, патофизиология, профилактика и контроль, терапия, этиология)
ГОРМОНОЗАМЕЩАЮЩАЯ ТЕРАПИЯ -- HORMONE REPLACEMENT THERAPY (использование, методы, тенденции)
ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ ТЕСТЫ -- THYROID FUNCTION TESTS (использование, статистика, тенденции)
Анотація: Мета дослідження. Впливу автоімунного тиреоїдиту на організм присвячено чимало статей та наукових досліджень. Загальновідомо, що при автоімунному процесі щитоподібної залози проходять зміни в багатьох органах та системах. Проте все ще залишається не підтвердженим взаємозв’язок між автоімунним тиреоїдитом та запальними захворюваннями органів ротової порожнини. Саме це питання і стало метою нашого огляду, у якому ми намагалися проаналізувати наявні дослідження на предмет його виявлення. Методи дослідження. Науковими джерелами були статті у зарубіжних періодичних виданнях з ендокринології, патофізіології, хірургічної, терапевтичної стоматологій. Наукова новизна. Зниження функціональної активності щитоподібної залози на фоні автоімунного процесу призводить до дисбалансу в гомеостазі організму. Оскільки гормони щитоподібної залози відіграють важливу роль у обміні кісткової тканини, то найчастіше зустрічаються публікації стосовно виникнення пародонтиту на фоні автоімунної патології щитоподібної залози. Меншою мірою зустрічаються праці, в яких опубліковані результати досліджень впливу автоімунного тиреоїдиту на стан слинних залоз, зміни в яких часто поєднані із системними ревматологічними захворюваннями. Проте, попри наявні дослідження та зафіксовані зміни зі сторони органів та тканин шелепно-лицевої ділянки, більшість авторів згідні з думкою, що таких досліджень на цей час є недостатньо, щоб чітко встановити причинно-наслідковий взаємозв’язок між автоімунним процесом щитоподібної залози та патологією ЩЛД
Дод.точки доступу:
Шідловський, В. О.

Вільних прим. немає