Власова, О. В.
    Каріологічні показники букальних епітеліоцитів у новонароджених, хворих на неонатальний сепсис, залежно від геохімічної характеристики місць проживання їх матерів [Текст] = Karyological indices of the buccal epithelium cells in preterm children with neonatal sepsis depending on the geochemical features of their mothers’ place of residence / О. В. Власова // Клінічна та експериментальна патологія. - 2018. - Т. Т.17, № 3. - С. 9-12. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
НОВОРОЖДЕННЫЙ, БОЛЕЗНИ -- INFANT, NEWBORN, DISEASES (патофизиология, профилактика и контроль, этиология)
СЕПСИС -- SEPSIS (осложнения, патофизиология, этиология)
КЛЕТКИ БОКАЛОВИДНЫЕ -- GOBLET CELLS (физиология)
СЕРДЦА ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ ТЕСТЫ -- HEART FUNCTION TESTS (использование, тенденции)
МАТЕРИ ПОДВЕРЖЕННОСТЬ ВРЕДНЫМ ФАКТОРАМ ОКРУЖАЮЩЕЙ СРЕДЫ -- MATERNAL EXPOSURE (вредные воздействия, профилактика и контроль)
Анотація: Мета роботи. Вивчення кардіологічних показників букального епітелію новонароджених, які хворі на неонатальний сепсис залежно від геохімічних характеристик місць проживання їх матерів. Матеріали та методи. Обстежено 64 новонароджені дитини хворих на неонатальний сепсис. Геохімічну характеристику місць проживання матерів, діти яких народилися та захворіли на неонатальний сепсис, отримали внаслідок дослідження грунтів м. Чернівці. Створено дві групи спостереження залежно від геохімічних характеристик місць проживання матерів дітей, які захворіли на неонатальний сепсис. До першої (І) увійшли 36 дітей, які за місцем народження та проживання належали до територій забруднених важкими металами (ЗВМ). А до другої (ІІ) - 28 випадків народження у родинах, що за місцем проживання були віднесені до відносно чистих умов проживання (ЧВМ). Оцінювали кардіологічні показники букальних епітеліоцитів. Отримані дані аналізували методами статистики за допомогою комп’ютерних пакетів “STATISTICA” StatSoft Inc. на персональному комп’ютері з використанням параметричних і непараметричних методів обчислення. Результати. В І групі переважає кількість клітин з протрузією типу «пухирця», яка склала 0,04±0,006‰ проти ІІ групи - 0,03±0,003‰ (0,05). Показники проліферації у вигляді клітин із двома ядрами в групах порівняння вірогідно не відрізнялися. Частота клітин з каріорексисом та каріолізисом становила 0,02±0,001‰ та 0,12±0,03‰ відповідно, і причому лише в І групі. Апоптичний індекс в І групі вірогідно був вищий і становив 0,21±0,041‰ проти 0,001±0,002‰ в ІІ групі. Висновки. Індекс накопичення цитогенетичних пошкоджень у новонароджених, хворих на неонатальний сепсис в групі ЗВМ в 2,6 рази достовірно більший, ніж у представників групи порівняння
Вільних прим. немає