Динаміка показників вентиляційної функції зовнішнього дихання у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень та бронхіальну астму із супутнім синдромом подразненого кишківника [Текст] = Dynamics of figures of ventilation function of external respiration in patients with chronic obstructive pulmonary disease and bronchial asthma with concomitant irritable bowel syndrome / С. В. Коваленко [та ін.] // Клінічна та експериментальна патологія. - 2019. - Т. Т.18, № 4. - С. 36-42. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ -- PULMONARY DISEASE, CHRONIC OBSTRUCTIVE (осложнения, патофизиология, этиология)
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY (тенденции)
КИШЕЧНИКА РАЗДРАЖЕННОГО СИНДРОМ -- IRRITABLE BOWEL SYNDROME (осложнения, патофизиология, этиология)
ДЫХАТЕЛЬНОЙ ФУНКЦИИ ТЕСТЫ -- RESPIRATORY FUNCTION TESTS (использование, статистика, тенденции)
ИНГАЛЯЦИОННЫЕ ДОЗАТОРЫ -- METERED DOSE INHALERS (использование, тенденции)
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Анотація: Мета роботи - дослідження вентиляційної функції зовнішнього дихання (ФЗД) і характер її змін у відповідь на бронходилятатор у пацієнтів на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) та бронхіаіьну астму (БА) із супутнім синдромом подразненого кишківника (СПК). Матеріали та методи Обстежено 50 пацієнтів на ХОЗЛ, 50 хворих на БА, 50 осіб на ХОЗЛ з СПК та 50 хворих на БА з СПК у період загострення основного захворювання. Вік хворих коливався від 24 до 65 років, чоловіків було всього 115, жінок - 85. Основним методом діагностики обструкції бронхів є дослідження вентиляційної функції зовнішнього дихання (ФЗД) - комп'ютерна спірографія з аналізом кривої "потік-об'єм", що проводилась на комп'ютерному спірографі фірми Eger. Для визначення зворотності обструкції застосовували проби з інгаляційним бронходилятатором сальбутамолом. Результати. У хворих на ХОЗЛ спостерігалось зниження як ОФВ2, так і ФЖЄЛ. Ступінь спірометричних порушень корелювала з тяжкістю захворювання. У всіх хворих був характерний обструктивний тип графічного зображення кривої "потік- об’єм", що характеризувався зниженням об’ємної швидкості повітряного потоку. Співвідношення ОФВ/ФЖЄЛ % та СОШ 2596_75%у всіх хворих на ХОЗЛ були знижені. Наявність супутнього СПК у хворих на БА середньої тяжкості не дає можливість досягнення повного контролю за перебігом БА, за рахунок збереження спазму периферичних бронхів, що потребує медикаментозної корекції у вигляді посилення інгаляційної терапії БА. Найкраща однократна реакція на бронхолітики (приріст ОФВ} в середньому• 19,5±2,3%) спостерігалась у хворих на БА з синдромом минучої генералізованої обструкції, при переважанні бронхоспазму. У хворих на БА із СПК з синдромом минучої генералізованої обструкції приріст ОФВ} після інгаляції бронхолітика становив в середньо12,6%-1,7%. Висновки. На основі проведеного аналізу• порушень вентиляційної ФЗД, у хворих на ХОЗЛ із СПК виявлено переважання периферичного типу бронхітичного варіанта стійкої генералізованої бронхіальної обструкції. У хворих на БА із СПК переважав синдром минучої генералізованої обструкції з повністю зворотною обструкцією у хворих на БА без СПК та збереженням спазму периферичних бронхів у хворих на БА із СПК
Дод.точки доступу:
Коваленко, С. В.
Новиченко, С. Д.
Скринчук, О. Я.
Гайдичук, В. С.
Петрюк, А. Є.

Вільних прим. немає