Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Велигоцький М. М., Комарчук В. В., Трушин О. С., Комарчук Є. В., Горбуліч О. В., Арутюнов С. Е., Тесленко І. В., Шептуха А. О.
Назва : Хірургічне лікування ускладненої виразкової хвороби у поєднанні з гастроезофагеальним і дуоденогастральним рефлюксами
Паралельн. назви :Surgical treatment of complicated peptic ulcer combined with both of gastroesophageal and duodenogastral refluxes
Місце публікування : Вісник Вінницького нац. мед. ун-ту. - 2017. - Т. 21, № 1. Ч.1. - С. 15-20 (Шифр ВУ80/2017/21/1. Ч.1)
Примітки : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна: ЖЕЛУДОЧНО-ПИЩЕВОДНЫЙ РЕФЛЮКС -- GASTROESOPHAGEAL REFLUX
ЯЗВЫ -- ULCER
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА, ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- DIGESTIVE SYSTEM SURGICAL PROCEDURES
Анотація: У роботі наведено результати клінічного дослідження 368 хворих з ускладненими формами виразкової хвороби і супутнім рефлюксом, яким виконані різні види оперативних втручань з використанням органозберігаючих і резекційних методик. Вивчення основних етіопатогенетичних факторів виразкової та рефлексної хвороби (секреторної функції шлунка, хелікобактерного обсіменіння, недиференційованої дисплазії сполучної тканини), основних характеристик гастроезофагеального та дуоденогастрального рефлюксів, дозволило розробити хірургічну тактику лікування ускладнених форм виразкової хвороби, симультанну корекцію супутнього та профілактику післяопераційного рефлюксу. Розроблені антирефлюксні методики органозберігаючих операцій для лікування ускладнених форм виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, антирефлюксні методики для профілактики та корекції неспроможності стравохідно-шлункового переходу. їх застосування дозволило знизити частоту післяопераційного рефлюксу у 3,7 рази (р0,01). На підставі вивчення віддалених результатів лікування хворих основної групи було встановлено ефективність розробленої тактики лікування ускладненої виразкової хвороби, поєднаної з патологічним рефлюксом, що підтверджено зниженням частоти післяопераційного рефлюксу з 62,9% до 16,8% (p0,01) і зменшенням кількості хворих з низькими показниками якості життя після операції з 26,1% до 6,4% (p0,05)
Дод.точки доступу:
Велигоцький, М. М.
Комарчук, В. В.
Трушин, О. С.
Комарчук, Є. В.
Горбуліч, О. В.
Арутюнов, С. Е.
Тесленко, І. В.
Шептуха, А. О.