Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бездєнєжних Н. О., Орел В. Е., Семесюк Н. І., Лихова О. О., Охріменко Р. А., Рихальський О. Ю., Романов А. В., Кудрявець Ю. Й.
Назва : Особливості життєздатності, експресії білків адгезії та клітинного цитоскелета клітин ліній раку легені А-549 і грудної залози T 47D при використанні технології магнітної нанотерапії
Місце публікування : Клініч. онкологія. - К., 2016. - N 4. - С. 72-77 (Шифр КУ41/2016/4)
MeSH-головна: ЛЕГКИХ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- LUNG NEOPLASMS
МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ -- BREAST NEOPLASMS
ДОКСОРУБИЦИН -- DOXORUBICIN
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): нанотерапия
Анотація: Досліджено особливості життєздатності й експресії білків адгезії та клітинного цитоскелета клітин ліній раку легені A-549 і грудної залози T47D залежно від магнітних властивостей магнітного нанокомплексу (МНК) на основі наночастинок Fe3O4 з антрацикліновим антибіотиком доксорубіцином (ДР) при використанні технології магнітної нанотерапії. В експериментах in vitro життєздатність клітин раку легені людини А-549 та грудної залози людини T47D мала в усіх дослідах сильну від’ємну кореляцію з концентрацією препаратів (у середньому коефіцієнт кореляції становив r=–0,71). У проведених експериментах виявлено відмінності в порушеннях експресії молекул міжклітинної адгезії та протеїнів, що формують цитоскелет, під впливом МНК та електромагнітного опромінення на відміну від дії ДР. Загальним для обох моделей є достовірне зниження експресії Е-кадгерину під дією як ДР, так і МНК й електромагнітного опромінення. При цьому встановлено тенденцію до залежності експресії молекул міжклітинної адгезії та протеїнів від магнітних характеристик МНК. З урахуванням отриманих результатів прогноз розвитку технології магнітної нанотерапії — це реалізація можливості дистанційно керованого за допомогою зовнішніх магнітних полів локального впливу на окисно-відновні (редокс) реакції та рівень токсичності у злоякісних пухлинах під час хіміотерапії хворих онкологічного профілю.
Дод.точки доступу:
Бездєнєжних, Н. О.
Орел, В. Е.
Семесюк, Н. І.
Лихова, О. О.
Охріменко, Р. А.
Рихальський, О. Ю.
Романов, А. В.
Кудрявець, Ю. Й.