Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Falalyeyeva T. M., Leschenko І. К., Beregova T. V., Lazarenko L. M., Savchuk O. M., Sichel L. M., Tsyryuk O. I., Vovk T. B., Spivak M. Ya.
Назва : Probiotic strains of lactobacilli and bifidobacteria alter pro- and anti-inflammatory cytokines production in rats with monosodium glutamate-induced obesity
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2017. - Том 63, N 1. - С. 17-25 (Шифр ФУ6/2017/63/1)
MeSH-головна: ОЖИРЕНИЕ -- OBESITY
НАТРИЯ ГЛУТАМАТ -- SODIUM GLUTAMATE
ЦИТОКИНИНЫ -- CYTOKININS
ПРОБИОТИКИ -- PROBIOTICS
ЛАКТОБАЦИЛЛЫ -- LACTOBACILLUS
БИФИДОБАКТЕРИИ -- BIFIDOBACTERIUM
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ -- ANIMAL EXPERIMENTATION
КРЫСЫ ЛИНИИ WISTAR -- RATS, WISTAR
Анотація: Метою дослідження було визначення впливу пробіотичних штамів Lactobacillus casei ІMB В-7280, Bifidobacterium animalis VKL, В. animalis VKB (окремо) та композиції В. animalis VKL - В. animalis VKB - L. casei ІMB В-7280 на продукцію про- і протизапальних цитокінів у сироватці крові самців щурів лінії Вістар з ожирінням, індукованим глутаматом натрію (ГН). Встановлено, що неонатальне введення ГН щурам призводило до збільшення вмісту інтерлейкіну (ІЛ)-1? і ІЛ-12Вр40, а також до зменшення ІЛ-4, ІЛ-10 і фактора росту пухлини (ФРП)-?. Після ведення щурам з ожирінням композиції В. animalis VKL - В. animalis VKB - L. casei ІMB В-7280 вміст ІЛ-1? не відрізнявся від такого у щурів з ожирінням, які не отримували пробіотичні бактерії, але не було статистично значущої різниці порівняно з інтактними тваринами. Вміст ІЛ-12Вр40 зменшувався під впливом композиції В. animalis VKL - В. animalis VKB - L. casei ІMB B-7280 (18,9 %; P ‹ 0,05) та В. animalis VKL (10,5 %; P ‹ 0,05) порівняно зі щурами з ожирінням, що не отримували пробіотичні бактерії, але залишався вищим, ніж в інтактних тварин. Після введення щурами з ожирінням композиції В. animalis VKL - В. animalis VKB - L. casei ІMB В-7280 та В. animalis VKL вміст ІЛ-4, ІЛ-10 та ФРН-? підвищувався порівняно зі щурами з ожирінням, що не отримували пробіотичні бактерії. Вміст ІЛ-10 підвищувався також під впливом В. animalis VKB, а ІЛ-4 - під впливом L. casei ІMB В-7280. Отримані нами результати свідчать про те, що ці пробіотичні бактерії і пробіотична композиція здатні нормалізувати запалення у щурів з ожирінням, індукованим ГН, проте найсильнішу протизапальну дію мала пробіотична композиція. Здатність лактобацил і біфідобактерій впливати на продукцію про- і протизапальних цитокінів відкриває перспективи для створення нових методів лікування ожиріння і метаболічного синдрому на основі пробіотиків.
Дод.точки доступу:
Falalyeyeva, T. M.
Leschenko, І. К.
Beregova, T. V.
Lazarenko, L. M.
Savchuk, O. M.
Sichel, L. M.
Tsyryuk, O. I.
Vovk, T. B.
Spivak, M. Ya.