Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Стайков П., Криворучко І. А., Пархоменко К. Ю., Сівожелізов А. В., Сикал М. О., Смецков Д. А., Вовк В. А., Супліченко М. В., Паюнов К. Е.
Назва : Перший досвід хірургічного лікування ожиріння та метаболічних порушень з використанням малоінвазивних технологій
Місце публікування : Харківська хірургічна школа. - Х., 2019. - N 2. - С. 219-222 (Шифр ХУ5/2019/2)
MeSH-головна: ОЖИРЕНИЕ ПАТОЛОГИЧЕСКОЕ -- OBESITY, MORBID
ЖЕЛУДКА ШУНТИРОВАНИЕ -- GASTRIC BYPASS
ГАСТРОПЛАСТИКА -- GASTROPLASTY
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ МАЛОИНВАЗИВНЫЕ -- MINIMALLY INVASIVE SURGICAL PROCEDURES
ЛАПАРОСКОПИЯ -- LAPAROSCOPY
Анотація: Представлені результати баріатричних втручань в клініці кафедри хірургії №2 ХНМУ з використанням малоінвазивних технологій, які були виконані з вересня 2015 р. Було прооперовано 7 пацієнтів (жінки - 3, чоловіки - 4) з приводу морбідного ожиріння (7) на тлі цукрового діабету (1) у віці 37-55 р. Вага до операції склала 125,75 [107-143] кг.; ВМІ - 46,3 [45,2-52,1] кг/м[[p]]2[[/p]]. Виконані наступні види оперативних втручань: у 4 пацієнтів виконано лапароскопічна рукавна резекція шлунку; у 3 - лапароскопічне шунтування шлунку. Всі хворі починали їсти та ходити через 4-6 год. після втручань. Ускладнень та післяопераційної летальності не було. Койко-день склав 7 діб. Строки спостереження від 6 міс. до 3.5 років. Проводили оцінку відсотка втрати надлишкової маси тіла (% EWL), який склав в середньому після гастрошунтування за 1 міс. - 21%, після рукавної резекції шлунка (gastric sleeve) - в середньому 26,4%. Якість життя хворих значно покращилась.
Дод.точки доступу:
Стайков, П.
Криворучко, І. А.
Пархоменко, К. Ю.
Сівожелізов, А. В.
Сикал, М. О.
Смецков, Д. А.
Вовк, В. А.
Супліченко, М. В.
Паюнов, К. Е.