Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мельников О. Ф., Заболотний Д. И., Бредун А. Ю., Кіщук В. В.
Назва : Иммунодиагностика, иммунотерапия и иммунопрофилактика в оториноларингологической практике. Сообщение 3. Диагностические подходы к оценке функционального состояния небных миндалин для выбора стратегии лечения больных хроническим тонзиллитом (аналитическое обобщение)
Паралельн. назви :Immunodiagnostics, immunotherapy and immunoprophylaxis in otorhinolaryngological practice. Report 3. Diagnostic approaches to the palatine tonsils functional state assessment for selecting a treatment strategy for patients with chronic tonsillitis (analytical summary)
Місце публікування : Оториноларингологія. - 2021. - N 3. - С. 22-31 (Шифр ОУ25/2021/3)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ИММУНОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ -- IMMUNOLOGIC TESTS
ИММУНОТЕРАПИЯ -- IMMUNOTHERAPY
ТОНЗИЛЛИТ -- TONSILLITIS
РОТОВАЯ ПОЛОСТЬ -- MOUTH
НЕБНЫЕ МИНДАЛИНЫ -- PALATINE TONSIL
ИММУНОГЛОБУЛИН A СЕКРЕТОРНЫЙ -- IMMUNOGLOBULIN A, SECRETORY
ИНТЕРФЕРОН-АЛЬФА -- INTERFERON-ALPHA
Анотація: Експериментальні роботи, що були проведені за останні 20 років по дослідженню активності різних функціональних груп в клітинах піднебінних мигдаликів у пацієнтів з хронічним тонзилітом (ХТ) при місцевому впливі різних модифікаторів імунної відповіді показали: - клітини піднебінних мигдаликів хворих на ХТ в 69,5% випадків здатні до підвищення своєї імунофункціональної активності під дією модифікаторів імунних реакцій in vitro; - найактивнішими з групи імунотропних модифікаторів імунної відповіді є Т-активин і тимоген; - можна вважати оптимальним діагностичним прийомом проведення "навантажувального" тесту на тканину мигдаликів із застосуванням неспецифічних факторів (змінне магнітне поле промислової (низької) частоти і низькочастотний ультразвук) і специфічного чинника – мікробної вакцини при нанесенні її на тканину мигдаликів; - неінвазивним методом реєстрації змін, що відбуваються в мигдалинах після стимуляції, може бути коливання рівня у вмісті секреторного імуноглобуліну А та α-інтерферону в ротоглотковому секреті після проведення тесту; - підвищення рівня секреторного імуноглобуліну А та α-інтерферону більш ніж на 1/3 від вихідного рівня після проведення тесту є клінічно сприятливою ознакою та рекомендацією для проведення консервативної терапії при лікуванні хворих на ХТ
Дод.точки доступу:
Мельников, О. Ф.
Заболотний, Д. И.
Бредун, А. Ю.
Кіщук, В. В.