Бендас, В. В.
    Мікробіота порожнини товстої кишки у жінок з неплідністю II типу / В. В. Бендас, Л. І. Сидорчук, Н. Д. Яковичук // Інфекційні хвороби. - 2018. - N 2. - С. 59-68


MeSH-главная:
ТОЛСТАЯ КИШКА -- INTESTINE, LARGE (микробиология)
МИКРОБИОТА -- MICROBIOTA
БЕСПЛОДИЕ ЖЕНСКОЕ -- INFERTILITY, FEMALE (этиология)
Аннотация: У вмісті порожнини товстої кишки жінок із неплідністю II типу настає елімінація бактерій роду Enterococcus та Eubacterium, частково також елімінують бактерії роду Bifidobacterium та Lactobacillus. На цьому фоні настає контамінація і колонізація порожнини товстої кишки патогенними та умовно-патогенними ентеробактеріями (Е. coli Hlу+, E. сoli Lac-, Proteus, Enterobacter, Citrobacter, Hafnia, Serratia, P. niger, Clostridium, Staphylococcus, дріжджоподібними грибами роду Candida). Популяційний рівень біфідобактерій у вмісті товстої кишки жінок із неплідністю II типу понижується на 55,27%, лактобактерій на 59,44%, а популяційний рівень ешерихій у вмісті порожнини товстої кишки цих пацієнток підвищується на 53,97%, протеїв - на 59,35%, бактероїдів - на 67,02%, пептострептококів - на 62,73%, клостридіїв - у 2,89 разу, стафілококів - у 2,10 разу, дріжджоподібних грибів роду Candida - на 93,67%. У більшості (59,70%) жінок з неплідністю II типу формується дисбіоз III ступеня, у 10,45% - дисбіоз IV ступеня.
В содержании полости толстой кишки женщин с бесплодием II типа наступает элиминация бактерий рода Enterococcus и Eubacterium, частично также исключающих бактерии рода Bifidobacterium и Lactobacillus. На этом фоне наступает контаминация и колонизация полости толстой кишки патогенными и условно-патогенными энтеробактериями (Е. coli Hlу +, E. сoli Lac-, Proteus, Enterobacter, Citrobacter, Hafnia, Serratia, P. niger, Clostridium, Staphylococcus, дрожжеподобными грибами рода Candida). Популяционный уровень бифидобактерий в содержимом толстой кишки женщин с бесплодием II типа снижается на 55,27%, лактобактерий на 59,44%, а популяционный уровень эшерихий в содержании полости толстой кишки этих пациенток повышается на 53,97%, протеев - на 59,35 %, бактероидов - на 67,02%, пептострептококков - на 62,73%, клостридии - в 2,89 раза, стафилококков - в 2,10 раза, дрожжеподобных грибов рода Candida - на 93,67%. У большинства (59,70%) женщин с бесплодием II типа формируется дисбиоз III степени, в 10,45% - дисбиоз IV степени.
Доп.точки доступа:
Сидорчук, Л. І.
Яковичук, Н. Д.

Свободных экз. нет