Застосування дифузійно-зважених зображень магнітно-резонансної томографії для прогнозування перебігу хронічної хвороби нирок у хворих з нирково-клітинним раком після резекції нирки [Текст] / С. М. Пасічник [та ін.] // Клінічна хірургія. - 2019. - Том 86, N 4. - С. 38-40. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-главная:
ПОЧЕК НОВООБРАЗОВАНИЯ -- KIDNEY NEOPLASMS (диагностика, осложнения, радиоизотопные изображения, хирургия)
КАРЦИНОМА ПОЧЕЧНО-КЛЕТОЧНАЯ -- CARCINOMA, RENAL CELL (диагностика, осложнения, радиоизотопные изображения, хирургия)
ПРОГНОЗ -- PROGNOSIS
РЕНАЛЬНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ ХРОНИЧЕСКАЯ -- RENAL INSUFFICIENCY, CHRONIC (диагностика, радиоизотопные изображения, этиология)
ПЕРИОПЕРАЦИОННЫЙ КОНТРОЛЬ -- PERIOPERATIVE CARE
МАГНИТНОГО РЕЗОНАНСА ИЗОБРАЖЕНИЕ ДИФФУЗИОННОЕ -- DIFFUSION MAGNETIC RESONANCE IMAGING (методы)
ПОЧЕЧНЫХ КЛУБОЧКОВ ФИЛЬТРАЦИИ СКОРОСТЬ -- GLOMERULAR FILTRATION RATE
РЕНОГРАФИЯ РАДИОИЗОТОПНАЯ -- RADIOISOTOPE RENOGRAPHY (методы)
Аннотация: Мета. Вивчити можливість застосування дифузійно-зважених зображень магнітно-резонансної томографії (МРТ) для прогнозування розвитку хронічної хвороби нирок (ХХН) у хворих із нирково-клітинним раком (НКР) після резекції нирки. Матеріали і методи. У дослідженні взяли участь 44 пацієнти, яких розподілили на дві групи: 1-шу (основну) склали 24 хворих, у яких вперше діагностували НКР стадій Т1аN0M0G1-G3, та 2-гу (контрольну) - 20 пацієнтів без ознак НКР та порушення анатомо-функціонального стану нирок. Результати. Зниження вимірюваного коефіцієнта дифузії (ВКД) інтактної ділянки кори ураженої пухлиною нирки на дифузійно-зважених зображеннях МРТ у порівнянні із значеннями ВКД нормальної ниркової кори слугувало прогностичним маркером зниження швидкості клубочкової фільтрації на іпсилатеральній стороні, що можна розглядати як передумову розвитку ХХН.Висновки. Обчислення ВКД на дифузійно-зважених зображеннях МРТ дає можливість прогнозувати зниження функціональної здатності ураженої пухлиною нирки у хворих з НКР стадії T1а після її резекції, що є важливим для метафілактики розвитку ХХН у даної категорії хворих
Доп.точки доступа:
Пасічник, С. М.
Стаховський, Е. О.
Борис, Ю. Б.
Мицик, Ю. О.
Дутка, І. Ю.
Комнацька, І. М.

Свободных экз. нет