Стандарти медичної допомоги пацієнтам з цукровим діабетом, Американська діабетологічна асоціація (АDА), 2018. Класифікація та діагностика цукрового діабету // Діабет. Ожиріння. Метаболічний синдром. - 2019. - N 6. - С. 7-27


MeSH-главная:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS (диагностика, классификация)
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ -- DELIVERY OF HEALTH CARE (стандарты)
Аннотация: «Стандарти медичної допомоги пацієнтам з цукровим діабетом» Американської діабетологічної асоціації (ADA) включають поточні рекомендації ADA щодо клінічної практики і призначені для висвітлення компонентів допомоги при діабеті, загальних цілей та інструкцій щодо лікування, а також інструментів для оцінки якості медичної допомоги. За щорічне чи більш часте, якщо це необхідно, оновлення Стандартів допомоги відповідають члени Комітету професіональної практики ADA та мультидисциплінарний експертний комітет. Для отримання детального опису Стандартів ADA, заяв та звітів, а також для вивчення системи класифікації доказів, що застосовується в рекомендаціях з клінічної практики ADA, див. розділ «Вступ» Стандартів медичної допомоги. Читачам, які бажають прокоментувати Стандарти допомоги, пропонуємо зробити це за веб-адресоюprofessional.diabetes.org/SOC. Для отримання інформації щодо профілактики та лікування ускладнень діабету у дітей та підлітків див. розділ 13 «Діти та підлітки»
Цукровий діабет можна розподілити на такі загальні категорії: 1. Цукровий діабет 1 типу (виникає в результаті аутоімунного руйнування β-клітин, що, зазвичай, призводить до абсолютного дефіциту інсуліну). 2. Цукровий діабет 2 типу (прогресуюче зниження секреції інсуліну β-клітинами, часто на тлі інсулінорезистентності). 3. Гестаційний цукровий діабет (ГЦД) (діабет, що діагностується в другому або третьому триместрі вагітності, не передує вагітності або відсутній до вагітності). 4. Специфічні типи діабету внаслідок інших причин, наприклад, моногенні форми діабету (в тому числі діабет новонароджених і діабет дорослого типу у молодих (MODY- тип]), хвороби екзокринної частини підшлункової залози (такі як муковісцидоз та панкреатит), медикаментозно- або хі- мічно-індукований діабет (наприклад, при лікуванні ВІЛ/СНІДу або після трансплантації органів)
Свободных экз. нет