Філик, О. В.
    Зміни рівня пулу вісцеральних білків у дітей з різними формами дихальної недостатності / О. В. Філик // Львів. мед. часопис = Acta Medica Leopoliensia. - 2020. - Том 26, N 2/3. - С. 38-48


MeSH-главная:
ДЫХАТЕЛЬНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ -- RESPIRATORY INSUFFICIENCY (метаболизм, патофизиология)
ДЕТИ -- CHILD
Аннотация: Нутритивний статус має важливе клінічне та соціоекономічне значення. Порушення харчування в ранньому дитячому віці може несприятливо впливати на перебіг вже наявних захворювань легень та підвищувати ризик їх виникнення в подальшому. Вчасна діаґностика з допомогою комбінації клінічного огляду, антропометричних та лабораторних методів допомагають покращувати результати лікування, а лабораторні маркери, що швидко реагують на зміни харчування, забезпечать оптимальний моніторинґ для пацієнта та нададуть лікарю передумови для швидкої корекції виявлених порушень. Метою даного дослідження було встановити особливості змін рівня пулу вісцеральних білків (альбуміну і транстиретину) у дітей з різними формами дихальної недостатності і тривалість їх перебування у відділенні інтенсивної терапії в залежності від тактики моніторингу та корекції нутритивного порушень.Проведено відкрите проспективне неінтервенційне контрольоване одноцентрове дослідження. Включено 237 пацієнтів віком 1 міс - 18 років, що впродовж 2016 - 2020 років перебували на лікуванні у КНП Львівська обласна дитяча клінічна лікарня "ОХМАТДИТ". Всіх пацієнтів було розділено на контрольну, І і ІІ досліджувану групи. До І та ІІ групи увійшли пацієнти з гострою дихальною недостатністю, що потребували проведення штучної вентиляції легень більше 2 днів. Пацієнти І групи (n=83) отримували традиційний для даного відділення інтенсивної терапії моніторинґ та лікування. У пацієнтів ІІ групи (n=79), як доповнення, використовувалися запропоновані нами алгоритми лікування відповідно до отриманих результатів лабораторних досліджень вісцерального пулу білків. Пацієнтів було розділено на вікові підгрупи. Первинною кінцевою точкою оцінювання була тривалість госпіталізації у відділенні інтенсивної терапії. До проміжних критеріїв оцінки включено рівень альбуміну та транстиретину сироватки крові, частота проведення трансфузій розчину альбуміну і частота зміни тактики нутритивної терапії. Встановлено, що тривалість госпіталізації у відділенні інтенсивної терапії залежить від принципів моніторинґу та тактики корекції нутритивних порушень у дітей з дихальною недостатністю. Досягнуто достовірного зниження тривалості лікування у відділенні інтенсивної терапії.
Нутритивный статус имеет важное клиническое и социоэкономическое значение. Нарушение питания в раннем детском возрасте может неблагоприятно влиять на ход уже имеющихся заболеваний легких и повышать риск их возникновения в дальнейшем. Своевременная диагностика с помощью комбинации клинического осмотра, антропометрических и лабораторных методов помогают улучшать результаты лечения, а лабораторные маркеры быстро реагируют на изменения питания, обеспечат оптимальный мониторинг для пациента и предоставят врачу предпосылки для быстрой коррекции выявленных нарушений. Целью данного исследования - установить особенности изменений уровня пула висцеральных белков (альбумина и транстиретина) у детей с различными формами дыхательной недостаточности и продолжительность их пребывания в отделении интенсивной терапии в зависимости от тактики мониторинга и коррекции нутритивных нарушений. Проведено открытое проспективное неинтервенционное контролируемое одноцентровое исследование. Включено 237 пациентов в возрасте 1 мес - 18 лет, в течение 2016 - 2020 находились на лечении в КНП Львовская областная детская клиническая больница "ОХМАТДЕТ". Все пациенты были разделены на контрольную, I и II исследуемую группы. В I и II группы вошли пациенты с острой дыхательной недостаточностью, требующие проведения искусственной вентиляции легких более 2 дней. Пациенты I группы (n = 83) получали традиционный для данного отделения интенсивной терапии мониторинг и лечение. У пациентов II группы (n = 79), как дополнение, использовались предложенные нами методы лечения в соответствии с полученными результатами лабораторных исследований висцерального пула белков. Пациенты были разделены на возрастные подгруппы. Первичной конечной точкой оценки была продолжительность госпитализации в ОИТ. В промежуточные критерии оценки включены уровень альбумина и транстиретина сыворотки крови, частота проведения трансфузий раствора альбумина и частота смены тактики нутритивной терапии. Установлено, что продолжительность госпитализации в отделении интенсивной терапии зависит от принципов мониторинга и тактики коррекции нутритивного нарушений у детей с дыхательной недостаточностью.
Свободных экз. нет