Антидепресанти та ризики з боку серцево-судинної системи. Позитивні й негативні сторони використання в клінічній практиці [Текст] // Медична газета "Здоров’я України ХХІ ст.". - 2022. - N 1. - С. 70-71


MeSH-главная:
ДЕПРЕССИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА -- DEPRESSIVE DISORDER (диагностика, лекарственная терапия, метаболизм, осложнения, патофизиология, эпидемиология, этиология)
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY (тенденции)
АНТИДЕПРЕССАНТЫ -- ANTIDEPRESSIVE AGENTS (анализ, метаболизм, прием и дозировка, терапевтическое применение, фармакология)
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ НАРУШЕНИЯ -- CARDIOVASCULAR DECONDITIONING (действие лекарственных препаратов)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS (патофизиология, профилактика и контроль, этиология)
Аннотация: Депресія – найпоширеніший психічний розлад, на який страждають 300 млн людей у світі, що став значною проблемою в сучасній медичній практиці, оскільки часто зустрічається разом із множинними супутніми патологіями, особливо серцево-судинними захворюваннями (ССЗ), цукровим діабетом (ЦД) і різними факторами ризику, котрі містяться в метаболічному синдромі (МС)
Незважаючи на неоднозначність отриманих результатів щодо впливу АД на ліпідний профіль, за їх тривалого використання необхідний моніторинг метаболічних показників (особливо в пацієнтів з наявними іншими факторами ризику щодо ССЗ). При виявленні таких порушень можливе супутнє застосування статинів для їхньої корекції. Оскільки статини є високоселективними інгібіторами ГМГ-КoA-редуктази та не впливають на інші ферменти чи рецептори, фармакодинамічні лікарські взаємодії з АД малоймовірні
Свободных экз. нет