Думанський, В. Ю.
    Електромагнітні поля як екогігієнічна проблема сучасності / В. Ю. Думанський, І. П. Козярін, О. П. Івахно // Довкілля та здоров’я. - 2021. - N 3. - С. 44-48


MeSH-главная:
ЭЛЕКТРОМАГНИТНЫЕ ПОЛЯ -- ELECTROMAGNETIC FIELDS (вредные воздействия)
ЭКОЛОГИЯ -- ECOLOGY
Аннотация: На основі аналізу наукової літератури окреслено коло питань про значення електромагнітних полів різних частот та інтенсивностей у життєдіяльності людини. Зважаючи на подальший розвиток народного господарства країни, однією з актуальних проблем залишаються безпека та захист населення від впливу електромагнітних полів у промисловості та побуті, враховуючи, що їхня біологічна дія на організм людини є дуже складною та до кінця не дослідженою. Існуючі заходи захисту людей від негативної дії ЕМП потребують подальшого удосконалення і доопрацювання. Це стосується організаційних (раціональне розміщення джерел ЕМВ, захист часом і відстанню, санітарно-просвітня робота серед населення тощо), інженерно-технічних (колективний, локальний і особистий захист) та лікувально-профілактичних заходів. Захист населення від несприятливого впливу електромагнітного випромінювання різних частот та інтенсивностей залишається й надалі актуальною екогігієнічною проблемою людства, у вирішенні якої повинні брати участь медпрацівники, інженери, біологи, екологи та інші фахівці.
На основе анализа научной литературы определен круг вопросов о значении электромагнитных полей различных частот и интенсивностей в жизнедеятельности человека. В связи с дальнейшим развитием народного хозяйства страны одной из актуальных проблем остается безопасность и защита населения от воздействия электромагнитных полей в промышленности и быту, учитывая, что биологическое действие их на организм человека очень сложное и окончательно не изучено. Существующие меры защиты от отрицательного действия ЭМП нуждаются в дальнейшем усовершенствовании и доработке. Это касается организационных (рациональное размещение источников ЭМП, защита временем и расстоянием, санитарно-просветительная работа среди населения и т.п.), инженерно-технических (коллективная, локальная и личная защита) и лечебно-профилактических мероприятий. Защита населения от неблагоприятного действия электромагнитного излучения различных частот и интенсивностей была и остается актуальной экогигиенической проблемой человечества, в решении которой должны участвовать медработники, инженеры, биологи, экологи и другие специалисты.
Доп.точки доступа:
Козярін, І. П.
Івахно, О. П.

Свободных экз. нет