Дослідження якісного складу та кількісного вмісту мінеральних елементів у сировині матіоли дворогої (Matthiola bicornis (Sibth.&SM) DC) сорту Вечірній аромат [Текст] / В. О. Пінкевич [та ін.] // Фітотерапія. Часопис. - 2021. - N 3. - С. 36-39


MeSH-главная:
РАСТЕНИЯ ЛЕКАРСТВЕННЫЕ -- PLANTS, MEDICINAL (химия)
СПЕКТРАЛЬНЫЙ АНАЛИЗ -- SPECTRUM ANALYSIS (использование, методы)
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ -- PLANT PREPARATIONS (фармакология)
Аннотация: Проведено визначення якісного складу та кількісного вмісту мінеральних елементів у обмолоченій траві, стеблах, коренях та насінні матіоли дворогої сорту Вечірній аромат методом атомно-емісійної спектроскопії з фотографічною реєстрацією. Одержані експериментальні дані свідчать про достатньо різноманітний та багатий мінеральний склад досліджуваної сировини. Домінуючими за вмістом в обмолоченій траві та коренях були K, Ca, Si, Mg та P, у стеблах - K, Ca, Mg, P та Si, а у насінні - K, P, Mg, Ca та Na, а вміст Ni був найнижчий у всіх зразках сировини, взятих для аналізу. Порівнюючи вміст мінеральних елементів за видами сировини, встановлено, що у всіх випадках, окрім Mn, який накопичувався найбільше в насінні, найбільша їх кількість була у обмолоченій траві. Одержані результати дослідження будуть використані для стандартизації сировини матіоли дворогої та розробки лікарських рослинних засобів на її основі.
Проведено определение качественного состава и количественного содержания минеральных элементов в обмолоченной траве, стеблях, корнях и семенах маттиолы двурогой сорта Вечерний аромат методом атомно-эмиссионной спектроскопии с фотографической регистрацией. Полученные экспериментальные данные свидетельствуют о достаточно разнообразном и богатом минеральном составе исследуемого сырья. Доминирующими по содержанию в обмолоченной траве и корнях были K, Ca, Si, Mg и P, в стеблях - K, Ca, Mg, P и Si, а в семенах - K, P, Mg, Ca и Na, а содержание Ni было наименьшим во всех образцах сырья, взятых для анализа. Сравнивая содержание минеральных элементов по видам сырья, установлено, что во всех случаях, кроме Mn, который накапливался больше всего в семенах, наибольшее их количество было в обмолоченной траве. Полученные результаты исследования будут использованы для стандартизации сырья маттиолы двурогой и разработки лекарственных растительных средств на ее основе.
Доп.точки доступа:
Пінкевич, В. О.
Бурда, Н. Є.
Журавель, І. О.
Орленко, І. В.

Свободных экз. нет