Дослідження показників прооксидантної та антиоксидантної систем як маркерів ендогенної інтоксикації при ронхопатії та синдромі обструктивного апное сну в динаміці лікування [Текст] = Prooxidant and antioxidant systems’ indices as the markers of endogenous intoxication in ronchopathy and syndrome of obstructive sleep apnea in the dynamics of treatment / Ю. В. Мінін [та ін.] // Оториноларингологія. - 2021. - N 3. - С. 32-44. - Бібліогр.: в кінці ст.


MeSH-главная:
ХРАПЕНИЕ -- SNORING (диагностика, иммунология, метаболизм, терапия)
АПНОЭ ОБСТРУКТИВНОЕ ВО СНЕ -- SLEEP APNEA, OBSTRUCTIVE (диагностика, иммунология, метаболизм, терапия)
ПЕРЕКИСНОЕ ОКИСЛЕНИЕ ЛИПИДОВ -- LIPID PEROXIDATION (действие лекарственных препаратов, иммунология)
БИОТРАНСФОРМАЦИЯ -- BIOTRANSFORMATION (действие лекарственных препаратов, иммунология)
АНТИОКСИДАНТНОЙ РЕАКЦИИ ЭЛЕМЕНТЫ -- ANTIOXIDANT RESPONSE ELEMENTS (действие лекарственных препаратов, иммунология)
Аннотация: Ронхопатія – хронічне прогресуюче захворювання, яке проявляється обструкцією верхніх дихальних шляхів і хронічною дихальною недостатністю. Ключовим патофізіологічним процесом патологічного хропіння є обструктивне порушення дихання, на тлі хропіння розвивається синдром обструктивного апное уві сні (СОАС). СОАС супроводжується епізодами гіпоксії і реоксигенації, що викликає підвищення рівня активних форм вільних радикалів, що призводить до розвитку окисного стресу. активація процесів перекисного окиснення білків (ПОБ) і ліпідів (ПОЛ), ініційована вільними радикалами є одним з важливих патофізіологічних механізмів розвитку ендогенної інтоксикації (ЕІ)
Встановлено, що прогресування гіпоксії супроводжується аутоінтоксикацією, яка проявляється збільшення вмісту МСМ, а також вказує на активацію катаболічних реакцій і надмірне утворення продуктів розпаду клітин. Також було виявлено інтенсифікацією процесів ПОБ і ПОЛ, активація яких пов’язана з розвитком недостатності ферментної і неферментної ланок АОС. Проведене лікування можна вважати ефективним, оскільки по його закінченню всі досліджувані показники відновились майже до рівня контролю
Доп.точки доступа:
Мінін, Ю. В.
Ворошилова, Н. М.
Бурлака, Ю. Б.
Клись, Ю. Г.
Кучеренко, Т. І.
Верьовка, С. В.

Свободных экз. нет