Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Тронько М. Д., Пастер І. П., Замотаєва Г. А., Лапікура О. В., Hatch M., Mabuchi K.
Заглавие : Створення бази даних Українсько-Американського проекту "Репродуктивні ефекти опромінення in utero в результаті аварії на Чорнобильській АЕС у йододефіцитних регіонах України"
Параллельн. заглавия :Creation of the database of the Ukrainian-American project «Reproductive effects of in utero exposure to chornobyl fallout in an iodine deficient regions of Ukraine»
Место публикации : Ендокринологія. - 2018. - Т. 23, № 1. - С. 16-33 (Шифр ЕУ5/2018/23/1)
MeSH-главная: МАТЬ-ПЛОД, ОБМЕН -- MATERNAL-FETAL EXCHANGE
ЧЕРНОБЫЛЬСКАЯ ЯДЕРНАЯ КАТАСТРОФА -- CHERNOBYL NUCLEAR ACCIDENT
ЗДОРОВЬЯ ИЗМЕНЕНИЯ ПРИ ВОЗДЕЙСТВИИ ИЗЛУЧЕНИЙ -- RADIOLOGIC HEALTH
БАЗА ДАННЫХ -- DATABASE
МЕЖДУНАРОДНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО -- INTERNATIONAL COOPERATION
Аннотация: Унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС значна частина населення України зазнала опромінення радіоактивним йодом‑131. Існує істотний брак даних щодо побічних ефектів пренатального радіаційного опромінення на перебіг і результат вагітності, а також на розвиток дитини. У статті наведено детальний опис методології проведення епідеміологічного дослідження чітко сформованої когорти (n=2582) опромінених in utero дітей та їх матерів з індивідуальними оцінками дози йоду‑131 на щитоподібну залозу. Суб’єкти когорти мешкали в трьох областях України, які характеризуються слабкою та помірною йодною недостатністю. Ми провели пошук і ретроспективний аналіз первинної медичної документації щодо перебігу вагітності, пологів і стану новонароджених, що зберігається в місцевих медичних закладах. За результатами цієї роботи було створено базу даних, яка містить інформацію про 2001 пару «матір-дитина». Основною метою подальшого аналізу буде вивчення зв’язку між індивідуальною дозою на щитоподібну залозу плода та репродуктивними наслідками, а також впливу терміну вагітності на час опромінення, йодної забезпеченості матері тощо. Створена база даних надає унікальну можливість отримати важливу інформацію про можливі несприятливі наслідки радіаційного опромінення для репродуктивного здоров’я в разі викидів радінуклідів у довкілля
Доп.точки доступа:
Тронько, М. Д.
Пастер, І. П.
Замотаєва, Г. А.
Лапікура, О. В.
Hatch, M.
Mabuchi, K.