Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Бондаренко Л. Б., Карацуба Т. А., Хавич О. О., Шаяхметова Г. М., Шарикіна Н. І., Коваленко В. М., Харченко О. І., Сергійчук Н. М., Калачінська М. М.
Заглавие : Ефект етил 2-(хіназолін-4-іл-аміно)-4,5,6,7-тетрагідробензо [b]тіофен-3-карбоксилат гідрохлориду на ДНК, РНК, білки хроматину та вміст небілкових і пов’язаних з білками SH-груп у саркомі 45 і незмінених тканинах шкіри щурів
Место публикации : Фармакологія та лікарська токсикологія. - Київ, 2020. - № 2. - С. 97-105 (Шифр ФУ18/2020/2)
Примечания : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-главная: САРКОМА -- SARCOMA
ХИНАЗОЛИНЫ -- QUINAZOLINES
ДНК -- DNA
РНК -- RNA
ХРОМАТИН -- CHROMATIN
Аннотация: Врахування індивідуальних особливостей окремих організмів дає можливість одержувати якісно кращі рівні виліковування навіть тяжких патологій. На жаль, традиційні методи хіміотерапії пухлин не дозволяли дотепер досягати хоч якоїсь специфічності цитотоксичної дії застосовуваних препаратів. У попередніх експериментах нами було проведене вивчення впливу потенційного протипухлинного препарату етил 2-(хіназолін-4-іл-аміно)-4,5,6,7-тетрагідробензо[b]тіофен-3-карбоксилат гідрохлориду (ЕХТК) на складові хроматину, процеси фрагментації ДНК, стан антиоксидантної системи в клітинах карциноми Герена та незмінених тканинах матки й виявлено специфічність його впливу на досліджувані показники. Це зумовлює актуальність подальшого з’ясування, чи є ця специфічність ЕХТК характерною лише для тканини матки, чи вона поширюється й на інші тканини організму. Мета дослідження – вивчити вплив ЕХТК на ДНК, РНК, білки хроматину, процеси фрагментації ДНК і показники стану антиоксидантної системи в клітинах саркоми 45 і незмінених тканинах шкіри щурів. Тварини були розподілені на 3 групи по 6 тварин у кожній: 1 – інтактні щури; 2 – негативний контроль (саркома 45); 3 – саркома 45 + ЕХТК (24,37 мг/кг). Вивчення впливу ЕХТК на ДНК, РНК, білки хроматину, процеси фрагментації ДНК, вміст небілкових і пов’язаних з білками SH-груп у саркомі 45 і незмінених тканинах шкіри показало, що дана сполука вірогідно змінювала більшість досліджуваних показників як порівняно з інтактними тваринами, так і з саркомою 45 без лікування. Специфічність впливу ЕХТК на клітини пухлин була найвираженішою щодо змін вмісту фрагментів ДНК, РНК, білків хроматину, а також небілкових і пов’язаних з білками SH-груп. Порівняння впливу ЕХТК на саркому 45 і карциному Герена показало, що нормалізуючий вплив даного похідного хіназоліну на всі досліджені показники був більш вираженим на моделі саркоми 45, ніж у карциномі Герена.
Доп.точки доступа:
Бондаренко, Л. Б.
Карацуба, Т. А.
Хавич, О. О.
Шаяхметова, Г. М.
Шарикіна, Н. І.
Коваленко, В. М.
Харченко, О. І.
Сергійчук, Н. М.
Калачінська, М. М.