Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Мавров Г. І., Осінська Т. В., Щербакова Ю. В., Курушин Д. Д., Калашнікова І. В.
Заглавие : Інфекції, що передаються статевим шляхом, у пенітенціарній системі (аналіз наукових публікацій та власні дані)
Место публикации : Український журнал дерматології, венерології, косметології. - Київ, 2021. - N 2. - С. 79-84 (Шифр УУ32/2021/2)
Примечания : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-главная: ПОЛОВЫМ ПУТЕМ ПЕРЕДАВАЕМЫЕ БОЛЕЗНИ -- SEXUALLY TRANSMITTED DISEASES
ЗАКЛЮЧЕННЫЕ -- PRISONERS
Аннотация: Мета роботи — оцінити сучасний стан поширеності інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), та ВІЛ-інфекції в місцях позбавлення волі в контексті цілісного розгляду проблеми венеричної патології з урахуванням результатів власних пілотних досліджень щодо визначення поширеності інфекції, спричиненої вірусом простого герпесу типу 1 (ВПГ-1), та порушень психоемоційного стану хворих. Матеріали та методи. Пошук проведено згідно з рекомендаціями PRISMA 2009, 2020 (The Preferred Reporting Items for Systematic reviews and Meta-Analyses). Наведено також дані власних досліджень 33 засуджених чоловіків та 29 жінок. Результати та обговорення. Із 33 засуджених чоловіків маркери IgM ВПГ-1 виявлено у 6,7%, а серед 29 жінок — у 4,9 %, IgG ВПГ-1 — у 92,8 та у 96,9 % відповідно. Згідно з оцінкою психоемоційного стану хворих з маркерами ВПГ-1 середній бал за шкалою тривоги та депресії коливався від 7,6 до 8,9, що прямо корелювало з тривалістю захворювання, кількістю загострень та висипом у лабіальній, генітальній і періанальній ділянках (61,9–71,4 %). Попри складні матеріально-технічні та санітарно-побутові умови в пенітенціарних установах, для переважної кількості засуджених вони мо­­жуть бути більш сприятливими, ніж спосіб жит­­тя, який вони вели на волі, враховуючи той факт, що особи уразливих груп нерідко не мають аде­кватного доступу до послуг системи охорони здоров’я. Для більшості людей, які потрапили в місця позбавлення волі, ув’язнення є однією з можливостей отримати необхідну їм лікувально-діагностичну та профілактичну допомогу, а та­­кож базову інформацію щодо збереження здоров’я. Висновки. Підтверджено значну поширеність ІПСШ/ВІЛ у пенітенціарних закладах в усьому світі. Серед засуджених в Україні досить поширені серологічні маркери ВПГ-1
Доп.точки доступа:
Мавров, Г. І.
Осінська, Т. В.
Щербакова, Ю. В.
Курушин, Д. Д.
Калашнікова, І. В.