Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания :
Автор(ы) : Сартакова О. А.
Заглавие : Ефективність вакцинації проти вірусу папіломи людини у людей різної статі та віку. Кого маємо вакцинувати та яку користь отримаємо?
Параллельн. заглавия :Effectiveness of vaccination against the human papilloma virus in people of different sexes and ages. Who should we vaccinate and how will we benefit?
Место публикации : Український медичний часопис. - 2023. - № 5. - С. 45-48 (Шифр УУ13/2023/5)
Примечания : Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-главная: PAPILLOMAVIRIDAE -- PAPILLOMAVIRIDAE
ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ -- AGE FACTORS
ПОЛОВАЯ ДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ -- SEX DIFFERENTIATION
КОМОРБИДНОСТЬ -- COMORBIDITY
ВАКЦИНАЦИЯ -- VACCINATION
СТАТИСТИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА ДАННЫХ -- DATA INTERPRETATION, STATISTICAL
Аннотация: Інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ) викликає кондиломи та злоякісні новоутворення як у жінок, так і у чоловіків. За відкриття ролі цих вірусів в онкогенезі німецько-французька група вчених була удостоєна Нобелівської премії у 2008 р. [1]. Поширеність раку шийки матки (РШМ), спричиненого ВПЛ, настільки висока, що він є 4-м за поширеністю видом онкопатології серед жінок у всьому світі, навіть незважаючи на видиму локалізацію, простоту та ефективність скринінгу. В умовах, коли організація регулярних оглядів та діагностичних досліджень пов’язана з об’єктивними труднощами, роль вакцинації проти ВПЛ важко переоцінити. Так, у країнах, де досягнуто високого рівня охоплення, РШМ знаходиться на межі повного викорінення. Не менш важливим є те, що імунізація впливає на захворюваність іншою пов’язаною патологією, для якої не існує скринінгу. За відсутності вакцинації відповідні показники зростають, та навпаки. При цьому в багатьох країнах запровадження цього методу тільки починається