Home page Simplified mode Video-instruction Description
Authorisation
Surname
Password
 

Data bases


Periodicals- results of search

Type of search

Search field
the format of presenting the found documents:
fullinformationalshort
Sort out the found documents by:
to the authorby titleYear of publicationdocument type
Search inquiry: <.>II=АУ44/2016/4/2<.>
Total number of found documents : 18
Shown documents from 1 till 18
1.


    Вітовська, О. П.
    Аналіз нейроофтальмологічної допомоги в Україні. Перспективи розвитку [Text] / О. П. Вітовська, В. А. Васюта, Л. В. Задоянний // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 6-10. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ОФТАЛЬМОЛОГИЯ -- OPHTHALMOLOGY (обучение, организация и управление)
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ -- EDUCATION, MEDICAL (организация и управление)
УКРАИНА -- UKRAINE
Annotation: Мета дослідження: проаналізувати особливості підготовки спеціалістів з питань нейроофтальмології та провести аналіз надання нейроофтальмологічної допомоги в Україні. Досліджено роботу відділу нейроофтальмології ДУ "Інститут нейрохірургії імені А. П. Ромоданова НАМН України". Встановлено, що на першому місці серед нейрохірургічної патології, що призводить до розвитку низхідної атрофії зорових нервів (АЗН), знаходяться пухлини супратенторіальної локалізації - 79,4 %. За провідними чинниками висхідної форми АЗН превалюють судинний (28,0 %) та запальний (27,0 %) чинники. Висновки: в результаті проведеного аналізу підготовки фахівців та надання нейроофтальмологічної допомоги в Україні встановлено, що основним спеціалізованим закладом є відділ нейроофтальмології ДУ "Інститут нейрохірургії імені А. П. Ромоданова НАМНУ". Нейроофтальмологічна допомога потребує подальшого удосконалення (навчання фахівців, вивчення ранньої нейроофтальмологічної симптоматики, пошук нових ефективних методів відновного лікування)
Additional Access Points:
Васюта, В. А.
Задоянний, Л. В.

There are no free copies

Find similar

2.


    Риков, С. О.
    Досвід країн світу та України в запровадженні мультидисциплінарного підходу до профілактики сліпоти і слабозорості серед дітей перших років життя [Text] / С. О. Риков, Ю. В. Барінов // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 11-17. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
СЛЕПОТА -- BLINDNESS (профилактика и контроль)
ЗРЕНИЕ ПОНИЖЕННОЕ -- VISION, LOW (профилактика и контроль)
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ -- DELIVERY OF HEALTH CARE (организация и управление)
ДЕТИ -- CHILD
Annotation: У публікації наведено результати наукового аналізу описаних у сучасній вітчизняній та закордонній літературі досліджень щодо запровадження мультидисциплінарного підходу до організації заходів з посилення профілактики сліпоти і слабозорості серед дітей перших років життя в країнах світу та в Україні зокрема, розроблених для запобігання зростання показників дитячої інвалідності по зору та абсолютної кількості випадків виникнення сліпоти і слабозорості в ранньому дитячому віці. Проаналізовано особливості залучення батьків, родини, в якій виховується дитина з порушенням зорових функцій в ранньому віці, медичного персоналу, фахівців освіти (дошкільної), тифлопедагогів у розв'язання складної медико-соціальної проблеми організації процесу своєчасного виявлення порушень зорових функцій у дітей раннього віку, призначення комплексу діагностичних, лікувальних, реабілітаційних заходів з урахуванням особливостей виховання та розвитку дітей з порушеннями зорових функцій, направленого на сприяння позитивному прогнозу їх соціалізації та працевлаштування в майбутньому
Additional Access Points:
Барінов, Ю. В.

There are no free copies

Find similar

3.


    Бездітко, П. А.
    Математичний спосіб оцінки прогресування глаукомного процесу [Text] / П. А. Бездітко, С. П. Медведчук, Г. Я. Пархоменко // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 18-25. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ГЛАУКОМА -- GLAUCOMA (диагностика, патофизиология)
ДИАГНОСТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ ОФТАЛЬМОЛОГИЧЕСКИЕ -- DIAGNOSTIC TECHNIQUES, OPHTHALMOLOGICAL (использование, оборудование)
МАТЕМАТИКА ВЫЧИСЛИТЕЛЬНАЯ -- MATHEMATICAL COMPUTING
Annotation: Метою роботи стала розробка математичного способу оцінки прогресування глаукомного процесу, визначення його інформативності та достовірності. Для спостереження за динамікою глаукомного процесу нами запропонований коефіцієнт збереження гангліозних клітин сітківки (K) та оцінено з його допомогою прогресування глаукоми за різних типів антиглаукомних втручань. Даний коефіцієнт представляє собою співвідношення різниці істинного очного тиску (Po) до та після хірургічного лікування і різниці середньої товщини комплексу гангліозних клітин сітківки (Avg GCC) до та після лікування ($Eroman {K~). Наведено результати оцінки прогресування глаукоми з допомогою коефіцієнта збереження гангліозних клітин сітківки (K) після хірургічного лікування відкритокутової глаукоми, або за допомогою імплантації дренажного пристрою Ex-PRESS, або за допомогою НГСЕ в комбінації з факоемульсифікацією катаракти у 271 пацієнта, яких було розділено на 3 групи залежно від виду антиглаукомного втручання. Уперше для оцінки прогресування глаукомного процесу використано коефіцієнт збереження гангліозних клітин сітківки. В ході проведеного дослідження встановлено виражену інформативність і достовірність коефіцієнта K через 3 міс. після операції (AUC (Area Under Curve) = 0,79), коефіцієнта K через 6 міс. після операції (AUC = 0,716) за системою ROC аналіза. Згідно проведених досліджень, показники коефіцієнта 1,77 і більше свідчать про стабільність глаукомної оптиконейропатії, показники менше 1,77 свідчать про прогресування глаукомного процесу. В результаті проведеного дослідження доведено стабілізацію глаукомного процесу (згідно даних коефіцієнта збереження гангліозних клітин сітківки K) через 3 міс. після операції за всіх стадій захворювання в групах 1-й та 2-й. Через 6 міс. після операції виявлено стабілізацію глаукомного процесу в 2-й групі за всіх стадій глаукоми. В групі 1-й стабілізацію глаукоми виявлено за I та II стадій глаукоми, за III стадії глаукоми виявлено прогрес захворювання. В групі 3-й спостерігається прогрес розвитку глаукоми у разі всіх стадій захворювання через 3 та 6 міс. після операції
Additional Access Points:
Медведчук, С. П.
Пархоменко, Г. Я.

There are no free copies

Find similar

4.


    Денисюк, Л. І.
    Вплив поліморфізму Pro72Arg (rs1042522) гена TP53 на динаміку внутрішньоочного тиску при первинній відкритокутовій глаукомі [Text] / Л. І. Денисюк // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 26-31. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ГЛАУКОМА ОТКРЫТОУГОЛЬНАЯ -- GLAUCOMA, OPEN-ANGLE (генетика, патофизиология)
ВНУТРИГЛАЗНОЕ ДАВЛЕНИЕ -- INTRAOCULAR PRESSURE (генетика, физиология)
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC (генетика)
Annotation: Мета дослідження: визначення впливу поліморфізму Pro72Arg (rs1042522) гена TP53 на динаміку внутрішньоочного тиску (ВОТ) за первинної відкритокутової глаукоми. Дослідження виконано у 172 пацієнтів з глаукомою (група випадків) і 98 пацієнтів контрольної групи без такого діагнозу (загалом - 270 осіб). Пацієнтів розподіляли за стадіями глаукоми DDLS та вимірювали ВОТ протягом двох років спостереження. Поліморфні варіанти гену TP53 визначали за методом полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі (Taq ManіSNP Genotyping Assay, Life-technologies; США). Математичний аналіз даних проводився з використанням статистичного пакета Med Calc v.15.11.0 (Med Calc Software bvba, 1993 - 2015 рр.). За результатом двохрічного спостереження тільки у 3,5 % пацієнтів глаукому можна було розцінювати як нормотензивну. У всіх цих пацієнтів мав місце предковий генотип Pro72Pro. На момент первинного обстеження за нормального тиску (32,6 % пацієнтів) розподіл алелей 72Pro та 72Arg був приблизно однаковим (1:1), тоді як у разі гіпертензивної глаукоми суттєво частіше зустрічався алель 72Arg і рідше алель 72Pro (p 0,001). У динаміці спостереження було з'ясовано, що за кожного з генотипів величина ВОТ статистично значуще збільшувалася, найбільше - у разі генотипів Pro72Arg і Arg72Arg. Крім того, відмічено збільшення частоти генотипу Arg72Arg в міру збільшення тяжкості глаукоми. У початковій стадії захворювання у носіїв предкового генотипу Pro72Pro відмічено більші значення ВОТ, але більш стрімкий ріст ВОТ в міру прогресування глаукоми був пов'язаний з генотипом Arg72Arg. Висновки: у початковій стадії ПВКГ у носіїв предкового алеля 72Pro було відмічено більші значення ВОТ, але більш стрімкий ріст ВОТ в міру прогресування глаукоми був пов'язаний з мінорним алелем 72Arg
There are no free copies

Find similar

5.


    Дзюба, Н. О.
    Ефективність низькоенергетичної світлової терапії в лікуванні ексудативної форми вікової макулярної дегенерації [Text] / Н. О. Дзюба, А. М. Сергієнко // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 32-37. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ЖЕЛТОГО ПЯТНА ДИСТРОФИЯ -- MACULAR DEGENERATION (лекарственная терапия, патофизиология)
СВЕТОВАЯ СТИМУЛЯЦИЯ -- PHOTIC STIMULATION (методы)
ДИАГНОСТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ ОФТАЛЬМОЛОГИЧЕСКИЕ -- DIAGNOSTIC TECHNIQUES, OPHTHALMOLOGICAL (использование, оборудование)
ЗРЕНИЯ ОСТРОТА -- VISUAL ACUITY
Annotation: Вивчалася ефективність низькоенергетичної світлової терапії (НСТ) в лікуванні ексудативної форми вікової макулярної дегенерації (ВМД). Основну групу (ОГ) склали 60 пацієнтів (67 очей) з ексудативною формою ВМД після анти-VEGF терапії, яка проходила 2 курси НСТ з інтервалом у 6 міс. Спостереження в групі проводилось до, через 1, 3 та 6 міс. після кожного з курсів лікування. Контрольну групу (КГ) склали 40 пацієнтів (43 ока) з ексудативною формою ВМД після закінчення анти-VEGF терапії, яка проходила спостереження в ті самі терміни, що і пацієнти ОГ. Всім хворим було проведено загальноприйняте офтальмологічне обстеження. Гостроту зору (ГЗ) визначали за допомогою таблиць LogMAR ETDRS (кількість знаків). Спектральну оптичну когерентну томографію (ОКТ) проводили на томографі "Cirrus HD-OCT", модель 5000 (Carl Zeiss). НСТ проводили за допомогою пристрою Spektra Light (Канада). Курс лікування складався із 10 сеансів по 5 хв. кожен протягом 10 днів. Встановлено, що відмінність у ефективності лікування хворих з низькими показниками ГЗ ОГ та КГ склала 87,5 % (64,01 - 95,03, p = 0,000), пацієнтів з високими показниками ГЗ - 77,1% (56,16 - 87,90, p 0,000). Ефективність даного методу не залежить від вихідних даних ГЗ. У пацієнтів ОГ відбулася стабілізація показника товщини сітківки в fovea - з 301,48 +- 14,33 мкм до 307,49 +- 18,26 мкм, (p 0,05), у пацієнтів КГ відбулося погіршення показника - з 287,67 +- 16,77 мкм до 399,49 +- 28,39 мкм, на 38,87 % (p 0,05). Під час дослідження морфологічної структури макули встановлено, що у пацієнтів ОГ середній показник стабілізації склав 74,1 % проти 44,8 % у хворих КГ, з різницею 29,3 %; середній показник стабілізації маркерів склав 71,1 % проти 42,3 %, з різницею 28,8 %
Additional Access Points:
Сергієнко, А. М.

There are no free copies

Find similar

6.


    Завгородня, Н. Г.
    Вплив гемодинамічних зсувів на розвиток та перебіг регматогенних відшарувань сітківки [Text] / Н. Г. Завгородня, А. В. Дєдов, О. М. Івахненко // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 38-43. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
СЕТЧАТКИ ОТСЛОЙКА -- RETINAL DETACHMENT (патофизиология, хирургия)
ГЕМОДИНАМИКА -- HEMODYNAMICS (физиология)
ОФТАЛЬМОЛОГИЧЕСКИЕ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- OPHTHALMOLOGIC SURGICAL PROCEDURES (использование)
МИОПИЯ -- MYOPIA (патофизиология, хирургия)
Annotation: Для оцінки ступеня порушень очної гемодинаміки у разі регматогенних відшарувань сітківки та їх впливу на результати лікування екстрасклеральними методами обстежено 92 хворих з відшаруванням сітківки та 24 хворих з міопією (всього 232 ока). Виявлено: значний гемодинамічний дефіцит в очах з відшаруванням сітківки, тісний зворотний зв'язок між передньо-заднім розміром ока та рівнем кровотоку в ньому, що свідчить про доцільність заходів з корекції гемодинамічних порушень під час лікування відшарувань сітківки за допомогою екстрасклеральними методів
Additional Access Points:
Дєдов, А. В.
Івахненко, О. М.

There are no free copies

Find similar

7.


    Могілевський, С. Ю.
    Розподіл генотипів та алелів поліморфізмів rs759853 і rs9640883 гена AKR1B1 у хворих на діабетичну ретинопатію, катаракту і цукровий діабет 2 типу [Text] / С. Ю. Могілевський, О. В. Бушуєва // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 44-49. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ДИАБЕТИЧЕСКАЯ РЕТИНОПАТИЯ -- DIABETIC RETINOPATHY (генетика, патофизиология, этиология)
КАТАРАКТА -- CATARACT (генетика, патофизиология)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (генетика, патофизиология)
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC (генетика)
ГЕНОТИП -- GENOTYPE
Annotation: Мета дослідження - порівняння розподілу генотипів та алелів поліморфізмів rs759853 і rs9640883 гена AKR1B1 у хворих на діабетичну ретинопатію (ДР), катаракту і цукровий діабет 2 типу (ЦД2Т). До дослідження було залучено 409 осіб, яких було розподілено на 5 груп: 1-ша - 98 пацієнтів з катарактою, які не мали ЦД2Т; 2-а - 76 пацієнтів з катарактою та I стадією ДР (без видимих змін на очному дні); 3-тя - 64 пацієнта з катарактою та непроліферативною ДР; 4-та - 64 пацієнта з катарактою та проліферативною ДР; 5-та - контрольна група (107 пацієнтів без офтальмологічної патології) здорових добровольців відповідних до інших груп за віком і статтю. Результати роботи показали, що по поліморфізму rs759853 гена AKR1B1 у групах хворих мало місце зниження частоти предкового генотипу G/G на тлі збільшення частоти гетерозиготи G/A у разі катаракти та за ЦД2Т без ретинопатії і збільшення частоти мутантної гомозиготи A/A за умов ДР (у 3,3 - 3,9 разу). Загалом у разі ДР мало місце зниження частоти предкового алеля G та збільшення частоти мутантного алеля A поліморфізму rs759853 гена AKR1B1. Щодо поліморфізму rs9640883 гена AKR1B1 показано суттєве збільшення частоти предкового генотипу G/G у хворих на ЦД2Т (у 1,4 - 1,6 разу) на тлі зменшення частоти гетерозиготи G/A (у 1,4 - 1,9 разу). Оскільки гомозиготний генотип A/A взагалі не виявлявся у хворих на ДР, можна було обгрунтувати припущення про проективну роль алеля A rs9640883 у розвитку ДР
Additional Access Points:
Бушуєва, О. В.

There are no free copies

Find similar

8.


    Могілевський, С. Ю.
    Ефективність комбінованих схем лікування макулярного набряку внаслідок оклюзії гілок центральної вени сітківки [Text] / С. Ю. Могілевський, А. М. Петруня, К. В. Чуй // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 50-54


Rubrics: Ранибизумаб

MeSH-main:
СЕТЧАТКИ ВЕНЫ ОККЛЮЗИЯ -- RETINAL VEIN OCCLUSION (лекарственная терапия, патофизиология, хирургия)
ЛАЗЕРНАЯ КОАГУЛЯЦИЯ -- LASER COAGULATION (использование)
ТРИАМЦИНОЛОНА АЦЕТОНИД -- TRIAMCINOLONE ACETONIDE (терапевтическое применение)
ОТЕК -- EDEMA (лекарственная терапия, патофизиология, хирургия, этиология)
Annotation: Оцінювалась ефективність комбінованих схем лікування макулярного набряку внаслідок оклюзії гілки центральної вени сітківки із застосуванням ранібізумабу або триамцинолону ацетонiду у комбінації з лазерною коагуляцією сітківки. Схема лікування із застосуванням ранібізумабу у поєднанні з лазерною коагуляцєю сітківки та ранібізумабу в режимі PRN виявилась більш ефективною, ніж комбінація триамцинолону ацетоніду та лазерної коагуляції сітківки і дозволила домогтися більш значного поліпшення зорових функцій і більш стійкого зменшення макулярного набряку
Additional Access Points:
Петруня, А. М.
Чуй, К. В.

There are no free copies

Find similar

9.


    Петель, С.
    Оцінка несподіваних рефракційних результатів після імплантації торичних ІОЛ при астигматизмі: секторальний субтракційний графічний метод для обчислення ефективної корекції астигматизму [Text] / С. Петель, Л. П. Тутченко, О. В. Войцехівський // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 55-63. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
АСТИГМАТИЗМ -- ASTIGMATISM (диагностика, патофизиология, хирургия)
ЛИНЗ ИНТРАОКУЛЯРНЫХ ИМПЛАНТАЦИЯ -- LENS IMPLANTATION, INTRAOCULAR (использование)
РЕФРАКТОМЕТРИЯ -- REFRACTOMETRY (использование, методы)
ОФТАЛЬМОЛОГИЧЕСКИЕ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ -- OPHTHALMOLOGIC SURGICAL PROCEDURES (использование, методы)
Annotation: Мета роботи: представити у застосуванні простий графічний метод для визначення ефективності корекції астигматизму, набутого після імплантації торичних інтраокулярних лінз із врахуванням запланованої корекції та залишкового астигматизму
Запропонований простий графічний метод виявляє причину неочікуваної залишкової рефракційної похибки після імплантації торичних ІОЛ. У цілому простежується тенденція щодо недокорекції внаслідок недостатності оптичної сили ІОЛ та відхилення ІОЛ по осі. Метод дозволяє катарактальному хірургу швидко виявити причину неочікуваних післяопераційних рефракційних похибок та сприяє покращанню надання медичної допомоги та вдоволення пацієнта отриманим результатом
Additional Access Points:
Тутченко, Л. П.
Войцехівський, О. В.

There are no free copies

Find similar

10.


   
    Багатофакторний аналіз впливу генетичних поліморфізмів на клінічні показники при віковій катаракті [Text] / С. О. Риков [и др.] // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 64-69. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
КАТАРАКТА -- CATARACT (генетика, патофизиология, этиология)
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ -- POLYMORPHISM, GENETIC (генетика)
КРИСТАЛЛИНЫ -- CRYSTALLINS (анализ)
ФАКТОРНЫЙ АНАЛИЗ СТАТИСТИЧЕСКИЙ -- FACTOR ANALYSIS, STATISTICAL
Annotation: Вікова катаракта є однією з основних причин сліпоти у світі і знаходиться на другому місці серед причин зниження гостроти зору. Безсумнівним вважається роль генетичних факторів у етіології цього захворювання, яке має полігенний мультифакторний характер. Ця обставина ускладнює аналіз даних генетичних досліджень, бо потрібно брати до уваги сукупний вплив багатьох генетичних предикторів, які, кожен окремо, можуть проявляти чітку асоціацію із захворюванням, але в комбінації статистична значущість, як правило, втрачається. У зв'язку з цим застосування сучасних методів багатофакторного аналізу є абсолютно необхідне для адекватної оцінки значущості певних генетичних варіацій у виникненні патології. Мета роботи - провести багатофакторний статистичний аналіз впливу генетичних поліморфізмів на клінічні показники у разі вікової катаракти. Кореляційно-регресійний аналіз показав асоціацію між поліморфізмами генів CRYGB і PSMA6 та гостротою зору з корекцією, показниками ступеня зрілості катаракти NO, NC, C та P за класифікацією LOCS III і не показав жодного зв'язку між поліморфізмом гену LMP2 та показниками, яких було включено до аналізу
Additional Access Points:
Риков, С. О.
Могілевський, С. Ю.
Биць, Ю. Ю.
Досенко, В. Є.

There are no free copies

Find similar

11.


   
    Роль синдрому «сухого» ока при патологічних станах органа зору [Text] / С. О. Риков [и др.] // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 70-78. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ГЛАЗА СУХОГО СИНДРОМЫ -- DRY EYE SYNDROMES (лекарственная терапия, патофизиология)
ГЛАЗНЫЕ БОЛЕЗНИ -- EYE DISEASES (лекарственная терапия, патофизиология)
ЦИТОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ -- CYTOLOGICAL TECHNIQUES (использование)
ГИАЛУРОНОВАЯ КИСЛОТА -- HYALURONIC ACID (терапевтическое применение)
Annotation: Представлен анализ изучения роли синдрома "сухого" глаза при патологических состояниях органа зрения. Для анализа были исследованы 30 пациентов (60 глаз) с синдромом "сухого" глаза различной степени тяжести. В зависимости от сопутствующей офтальмологической патологии все пациенты были разделены на 3 группы. Помимо комплексного офтальмологического обследования в динамике, анализа изменений субъективных ощущений, показателей слезопродукции, стабильности слезной пленки проводили цитологическое исследование бульбарной конъюнктивы. В зависимости от тяжести ССГ всем пациентам была рекомендована патогенетически обоснованная слезозаместительная терапия. Исследования подтвердили факт главенствующих позиций нарушения липидного слоя слезной пленки в патогенезе синдрома "сухого" глаза. В результате проведенного исследования выявлена корреляция степени проявления признаков воспаления поверхности глаза, показателей слезопродукции, стабильности слезной пленки, клинических проявлений и субъективных жалоб. Результаты имрессионной цитологии подтвердили факт нарушения местного клеточного иммунитета у пациентов с ССГ. При цитологическом исследовании отпечатков конъюнктивы у пациентов I, II и III групп отмечались изменения гистоцитарных элементов, свидетельствующие в пользу воспалительного процесса, особенно эти изменения проявлялись у пациентов II группы, которые, кроме ССГ, имели первичную открытоугольную глаукому. В результате базисной слезозаместительной терапии, которая содержала препарат на основе натрия гиалуроната, был отмечен положительный эффект назначенного лечения. Обоснована необходимость проведения дальнейших исследований с целью выявления долевого участия факторов воспаления глазной поверхности в патогенезе развития синдрома "сухого" глаза и других патологических состояний
Additional Access Points:
Риков, С. О.
Шаргородська, І. В.
Гурська, Д. Д.
Леменєва, А. А.
Яковець, А. І.

There are no free copies

Find similar

12.


    Шаргородська, І. В.
    Вивчення біомеханічних властивостей рогівки після проведення кросслінкінгу [Text] / І. В. Шаргородська // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 79-85. - Библиогр. в конце ст.


MeSH-main:
РОГОВИЦЫ БОЛЕЗНИ -- CORNEAL DISEASES (диагностика, патофизиология, хирургия)
БИОМЕХАНИЧЕСКИЕ ФЕНОМЕНЫ -- BIOMECHANICAL PHENOMENA
КЕРАТОКОНУС -- KERATOCONUS (диагностика, патофизиология)
ДИАГНОСТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ ОФТАЛЬМОЛОГИЧЕСКИЕ -- DIAGNOSTIC TECHNIQUES, OPHTHALMOLOGICAL (использование, оборудование)
Annotation: Важливим фактором порушення опорних властивостей рогівки після проведення кераторефракційних операцій (КРО) є зниження рівня її стабільності. Наведено результати вивчення біомеханічних властивостей рогівки після проведення ексімерлазерних операцій з використанням кількох методик: розробленого методу оцінки ригідності рогівки in vivo з використанням Шаймпфлюг-камери Pentacam (Oculus) в умовах штучного підвищення внутрішньоочного тиску; еластотонометрії по Філатову - Кальфу та аналізатора Ocular Response Analyzer (ORA). Дослідження довели високу специфічність (97,6 %), чутливість (93,3 %) та точність (95,45 %) запропонованого методу та приладу для прижиттєвої оцінки ригідності рогівки. У той же час застосування загальновідомих методів оцінки – еластотонометрії та ORA – у тих самих пацієнтів дозволило лише констатувати наявність деяких тенденцій до зміни біомеханічних показників, які були статистично незначними та не дозволяли диференціювати характер цих змін. Коефіцієнт ригідності рогівки (KER), зміна якого вказувала на наявність біомеханічних порушень рогівки, висловлював варіабельність та рівень її деформації, корелював з глибиною абляції рогівки, що проводиться при ексімерлазерних операціях. Продемонстровано можливість використання підвищення KER (+)5,4 % як критерій відбору очей для планованої ексимерлазерної корекції рефракції, для прогнозування ризику розвитку післяопераційних ускладнень. Новий метод оцінки біомеханічних властивостей рогівки можна використовувати для прижиттєвої кількісної діагностики змін біомеханічних властивостей рогівки після проведення кераторефракційних операцій. Важливим фактором порушення опорних властивостей рогівки при кератоконусі є зниження рівня її стабільності. Проведено аналіз вивчення біомеханічних показників рогівки після проведення крослінкінгу. Обстежено 56 пацієнтів (78 очей) з кератоконусом та емметропічною рефракцією. Відзначено значні переваги використання розроблених нового способу та приладу для оцінки ригідності рогівки in vivo порівняно із загальновідомими методами оцінки аналізатором біомеханічних властивостей ока (ORA) та еластотонометрією. Для опису ступеня змін біомеханічних властивостей рогівки in vivo розроблено коефіцієнт ригідності рогівки (KER), який може бути об'єктивним кількісним маркером оцінки результату лікування
There are no free copies

Find similar

13.


    Бігун, Н. М.
    Застосування полімерно-вуглеводного імплантата при реконструктивних операціях на орбіті та навколоорбітальній ділянці [Text] / Н. М. Бігун // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 86-90. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ГЛАЗНИЦА -- ORBIT (патология, хирургия)
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ -- RECONSTRUCTIVE SURGICAL PROCEDURES (использование, методы)
ВНУТРИГЛАЗНИЧНЫЕ ИМПЛАНТАТЫ -- ORBITAL IMPLANTS (использование)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Annotation: У даній роботі представлено аналіз результатів матеріалів (ПКМ) на основі вуглеводних волокон у разі реконструктивних операцій на орбіті та навколоорбітальній ділянці. У 10-ти хворих, яким ПКМ розміщався в орбіту, відзначався незначний набряк, на восьмий день сформувався післяопераційний рубець, де було досягнуто позитивний анатомофункціональний результат, оголення імплантату не спостерігалось. У 8-ми хворих після контурної пластики було відзначено виражений набряк тканин обличчя протягом 4 - 5 днів. До 10-ої - 12-ої доби набряк зменшувався, рана заживала первинним натягом. У 2-х пацієнтів через 7 і 11 місяців відповідно виникло оголення ПКМ по нижньому краю, хоча більша частина ПКМ була інкапсульована, що було підтверджено гістоморфологічним дослідженням. Причиною оголення ПКМ вірогідно виявились погрішності хірургічної техніки (неповноцінне закриття ПКМ навколишніми тканинами), велика площа імпланту, яка розпирала тканини.
There are no free copies

Find similar

14.


    Завгородня, Н. Г.
    Особливості анатомо-топографічних параметрів переднього відділу ока у хворих на катаракту, ускладнену сублюксацією кришталика [Text] / Н. Г. Завгородня, А. С. Саржевський // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 91-94. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
КАТАРАКТА -- CATARACT (диагностика, осложнения, патофизиология)
ХРУСТАЛИКА ПОДВЫВИХ -- LENS SUBLUXATION (диагностика, патофизиология)
ГЛАЗА ПЕРЕДНЯЯ КАМЕРА -- ANTERIOR CHAMBER (анатомия и гистология, патофизиология)
ТОМОГРАФИЯ ОПТИЧЕСКАЯ КОГЕРЕНТНАЯ -- TOMOGRAPHY, OPTICAL COHERENCE (использование)
Annotation: Мета роботи: встановити особливості морфометричних параметрів переднього відрізка ока та їх співвідношень у хворих з сублюксацією кришталика. Обстежено 36 хворих (72 ока) з катарактою, віком від 40 до 89 років – 20 жінок (55,6%), 16 чоловіків (44,4%). Порівняли між собою 2 групи. Критеріями включення в основну групу була наявність сублюксації кришталика тільки на одному оці: 36 хворих (36 очей). Групу порівняння (контрольна) склали 36 парних очей цих же пацієнтів без наявності підвивиху. Встановлено, що у хворих з сублюксацією кришталика мають місце зміни кута передньої камери у порівнянні з контрольною групою. Мінімальні значення кута передньої камери в основній групі склали 12,8±1,4°, що на 48,59% менше, ніж в контрольній. Вірогідно нижчими (на 20,58%) щодо групи контролю були і максимальні значення кута передньої камери. Різниця між мінімальними та максимальними значеннями кутових параметрів в основній групі в 2 рази вища, ніж у контрольній. Гоніосинехії в групі з сублюксацією кришталика зустрічалися в 5,2 раза частіше, ніж у контрольній. В основній групі спостерігали достовірне посилення рівня пігментації, причому переважала екзогенна пігментація
Additional Access Points:
Саржевський, А. С.

There are no free copies

Find similar

15.


    Луценко, Н. С.
    Менеджмент змін фільтраційної подушки при хірургії глаукоми [Text] / Н. С. Луценко, О. А. Ісакова // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 95-101. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ГЛАУКОМА -- GLAUCOMA (патофизиология, хирургия)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО -- POSTOPERATIVE CARE (использование, классификация)
ХИРУРГИЯ ГЛАЗА ФИЛЬТРАЦИОННАЯ -- FILTERING SURGERY (использование)
Annotation: Успіх хірургічного лікування глаукоми багато в чому залежить від тривалості функціонування післяопераційної подушки фільтрації (ФП). Найчастішою причиною зниження гіпотензивного ефекту антиглаукоматозної операції є розвиток надлишкового рубцювання. Запобігання рубцювання ФП залежить від безлічі передопераційних, інтраопераційних та післяопераційних факторів. Запропоновано різні класифікації ФП для післяопераційного спостереження хворого. Пальцевий масаж ФП, застосування саморозв'язуваних швів або лазерний лізис швів є ефективним методом контролю внутрішньоочного тиску (ВГД) після трабекулектомії в ранньому післяопераційному періоді. Для профілактики рубцювання рекомендовано інтраопераційне застосування мітоміцину C. За наявності вираженої запальної реакції та гіперемії рекомендовано призначення інстиляцій стероїдів щогодини та проведення нідлінгу з різними антиметаболітами (мітоміцин C, фторурацил). Хороша передопераційна підготовка, щадна техніка операції, інтраопераційні профілактичні заходи та адекватне післяопераційне ведення та лікування є запорукою успішного та тривалого функціонування фільтраційної подушки
Additional Access Points:
Ісакова, О. А.

There are no free copies

Find similar

16.


   
    Результати реконструктивно-відновних втручань у пацієнтів з посттравматичними дефектами та деформаціями орбіти: ретроспективне дослідження методами комп’ютерного моделювання [Text] / Ю. В. Чепурний [и др.] // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 102-107. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ГЛАЗНИЦА -- ORBIT (патология, повреждения, хирургия)
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ -- RECONSTRUCTIVE SURGICAL PROCEDURES (использование, методы)
КОМПЬЮТЕРНОЕ МОДЕЛИРОВАНИЕ -- COMPUTER SIMULATION (использование)
ГЛАЗА РАНЫ И ТРАВМЫ -- EYE INJURIES (хирургия)
РЕТРОСПЕКТИВНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ -- RETROSPECTIVE STUDIES
Annotation: У даній роботі представлено ретроспективний аналіз результатів лікування 17 пацієнтів з посттравматичними дефектами та деформаціями орбіти за даними післяопераційних томограм за допомогою методів комп'ютерного моделювання. На основі обчислення об'єму орбіт у програмному середовищі після їх реконструкції та порівняння з неушкодженими орбітами надано оцінку результатам лікування, визначено причини неповноцінного відновлення орбітального об'єму та наведено шляхи розв'язання даної проблеми.
Additional Access Points:
Чепурний, Ю. В.
Копчак, А. В.
Петренко, О. В.
Черногорський, Д. М.

There are no free copies

Find similar

17.


   
    Особливості викладання розділу «Травма органа зору» лікарям–інтернам та лікарям-курсантам офтальмологам [Text] / С. О. Риков [и др.] // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 108-111. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ГЛАЗА РАНЫ И ТРАВМЫ -- EYE INJURIES (патофизиология)
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ -- DELIVERY OF HEALTH CARE (использование, организация и управление)
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ -- EDUCATION, MEDICAL (тенденции)
Annotation: Досі в Україні досліджень травми органу зору, отриманої в екстремальних ситуаціях, було недостатньо. Зважаючи на досвід українських офтальмологів, зумовлений подіями на Майдані та в антитерористичній операції, необхідно змінити підхід до викладання розділу "Травма органу зору". Удосконалення викладання даного розділу та розробка нової навчально-методичної літератури з цієї теми допоможе у роботі інтернів та лікарів-курсантів щодо організації надання медичної допомоги пацієнтам із травмами органу зору та орбіти, отриманими в екстремальних ситуаціях
Additional Access Points:
Риков, С. О.
Коробова, О. В.
Петренко, О. В.
Сердюк, В. М.
Могілевський, С. Ю.
Гудзь, А. С.

There are no free copies

Find similar

18.


    Валтер, В.
    Протезування очної порожнини та сучасний очний протез [Text] / В. Валтер // Архів офтальмології України. - 2016. - Том 4, N 2. - С. 112-114. - Бібліогр. в кінці ст.


MeSH-main:
ГЛАЗНОЙ ПРОТЕЗ -- EYE, ARTIFICIAL (использование, классификация, тенденции)
Annotation: Окуларистика – напрямок медицини, спеціалізація якої – виготовлення очних протезів, протезування очної порожнини. У медичній офтальмологічній практиці трапляються різні випадки. Якщо у людини вроджений анофтальм або він втратив око в результаті травми або захворювання, або око втратив функцію зору і візуально відрізняється від іншого ока, – фахівець із протезування ока, окуларист, виготовляє очний протез
There are no free copies

Find similar

 
© International Association of users and developers of electronic libraries and new information technology
(ELNIT Association)