Home page Simplified mode Video-instruction Description
Authorisation
Surname
Password
 

Data bases


Periodicals- results of search

Type of search

Search field
the format of presenting the found documents:
fullinformationalshort
Sort out the found documents by:
to the authorby titleYear of publicationdocument type
Search inquiry: <.>II=ДУ25/2021/2<.>
Total number of found documents : 9
Shown documents from 1 till 9
1.


   
    Рекомендації Американської діабетологічної асоціації 2021 щодо лікування пацієнтів з цукровим діабетом [Text] // Діабет. Ожиріння. Метаболічний синдром. - 2021. - N 2. - С. 9-15


MeSH-main:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ -- DIABETES MELLITUS (классификация, кровь, лекарственная терапия)
ГИПОГЛИКЕМИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- HYPOGLYCEMIC AGENTS (терапевтическое применение)
ИНСУЛИН -- INSULIN (терапевтическое применение)
ИММУНИЗАЦИИ ПРОГРАММЫ -- IMMUNIZATION PROGRAMS
Annotation: Американська діабетологічна асоціація (AДA; American Diabetes Association, ADA), яка щорічно починаючи з 1989 року оприлюднює свої Рекомендації щодо лікування пацієнтів із цукровим діабетом, на початку 2021 року опублікувала оновлену версію цього документа. Нижче ми пропонуємо огляд деяких найважливіших нових положень, що містяться в цій версії Рекомендацій
There are no free copies

Find similar

2.


    Власенко, І. О.
    Практичні рекомендації щодо зберігання препаратів інсуліну [Text] / І. О. Власенко, Л. Л. Давтян // Діабет. Ожиріння. Метаболічний синдром. - 2021. - N 2. - С. 16-23. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-main:
ИНСУЛИН -- INSULIN
ЛЕКАРСТВ ХРАНЕНИЕ -- DRUG STORAGE
Annotation: Біологічні термолабільні препарати, такі як інсулін, чутливі до впливу температури, світла тощо. Неправильне зберігання може призвести до розпаду інсуліну, що вплине на його здатність ефективно контролювати рівень глюкози в крові пацієнта. Тому зберігання інсуліну є важливим аспектом у забезпеченні його ефективності та безпеки. Визначаючи важливість зберігання інсуліну у кінцевого споживача - пацієнта, науковцями проводяться дослідження щодо ризику замерзання інсуліну в побутових холодильниках. Встановлено, що інсуліни дуже часто зберігалися поза рекомендованим діапазоном (від +2°С до +8°С). Інсулін, який піддавався заморожуванню, не має повної активності та його використання призводить до неоптимального контролю глікемії. Особливо це важливо для молодих пацієнтів з цукровим діабетом (ЦД), які більш чутливі до змін активності інсуліну та для користувачів інсулінових помп. Правильне зберігання в домашніх умовах допоможе уникнути небажаних епізодів особам з ЦД. На підставі аналізу міжнародних стандартів, рекомендаційних документів, останніх наукових досліджень та Інструкцій із застосування інсулінів розроблені детальні рекомендації для пацієнтів з ЦД щодо зберігання інсулінів. Звертається увага на високий ризик впливу температури при зберіганні та на попередження даних ризиків. Рекомендації розроблені з позицій практичного застосування. Окремо сформульовані поради щодо зберігання інсуліну під час подорожі. Рекомендації розроблені для надання медичної та фармацевтичної допомоги пацієнтам з ЦД та для навчання в школах самоконтролю діабету
Additional Access Points:
Давтян, Л. Л.

There are no free copies

Find similar

3.


   
    Ефективність та безпечність інсуліну гларгін 300 Од/мл (Гла-300) у порівнянні з інсуліном гларгін 100 Од/мл (Гла-100) у дітей та підлітків (від 6 до 17 років), хворих на цукровий діабет 1-го типу: результати рандомізованого контрольованого дослідження Editijn Junior [Text] / Т. Данне [та ін.] // Діабет. Ожиріння. Метаболічний синдром. - 2021. - N 2. - С. 25-38. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-main:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 1 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 1 (лекарственная терапия)
ИНСУЛИН -- INSULIN (вредные воздействия, прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ -- TREATMENT OUTCOME
ДЕТИ -- CHILD
ПОДРОСТКИ -- ADOLESCENT
РАНДОМИЗИРОВАННОЕ КОНТРОЛИРУЕМОЕ КЛИНИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ -- RANDOMIZED CONTROLLED TRIAL
Annotation: Мета. Порівняти ефективність та безпечність інсуліну гларгін 300 Од/мл (Гла-300) та інсуліну гларгін 100 Од/мл (Гла-100) у дітей та підлітків (від 6 до 17років), хворих на цукровий діабет 1-го типу. План і методи дослідження. EDITION JUNIOR — міжнародне, відкрите, порівняльне дослідження фази IIIB на підтвердження не гіршого результату лікування, у паралельних групах. Пацієнтів було рандомізованоу відношенні 1:1 на групи, що приймали Гла-300 або Гла-100, у дозах, які титрували так, щоби рівень глюкози в плазмі крові під час самоконтролю становив 90-130 мг/дл (5,0-7,2 ммоль/л), за умови продовження попереднього введення прандіального інсуліну. Первинною кінцевою точкою була зміна показників HbA1c на 26 тиждень дослідження порівняно з початковим рівнем. Також оцінювалися зміни рівня глюкози в плазмі крові натще (ГПН), випадки гіпоглікемії, гіперглікемії з кетозом та небажані явища. Результати. Серед 463 рандомізованих учасників (Гла-300, n = 233; Гла-100, n = 230) спостерігалося зниження середнього значення рівня HbA1c, встановленого методом найменших квадратів (СП), на 26 тижні дослідження порівняно з вихідним рівнем (-0,40 % [0,06%] в обох групах), а різниця середніх значень, визначених методом найменших квадратів, склала 0,004 % (95 % ДІ, від -0,17 до 0,18), що свідчить про не меншу ефективність за встановленої межі 0,3 % (3,3 ммоль/моль). Середнє значення зміни ГПН на 26 тижні порівняно з вихідним рівнем було подібним в обох групах. Під час 6-місячного періоду лікування частота розвитку важкої або задокументованої ( 70 мг/дл [ 3,9 ммоль/л]) гіпоглікемії була схожою в обох групах. Частота розвитку важкої гіпоглікемії складала 6,0 % у групі Гла-300, та 8,8 % у групі Гла-100 (відносний ризик 0,68 [95 % ДІ 0,35-1,30]). Частота випадків гіпоглікемії будь-якої важкості з кетозом складала 6,4 % в групі Гла-300, та 11,8 % у групі Гла-100. Висновки. Встановлено, що профіль безпеки та глікемічний контроль Гла-300 подібні до таких для Гла-100 при застосуванні в дітей та підлітків із цукровим діабетом 1-го типу та свідчить про те, що Гла-300 є прийнятним методом лікування таких пацієнтів
Additional Access Points:
Данне, Т.
Тамборлейн, В. В.
Малєвський, О. А.
Франко, Д. Р.
Кавамура, Т.
Деміссі, М.
Німеллер, Е.
Гою, А.
Вардецький, М.
Баттеліно, Т.

There are no free copies

Find similar

4.


   
    Метаболічна хірургія в лікуванні ожиріння [Text] / І. М. Тодуров [та ін.] // Діабет. Ожиріння. Метаболічний синдром. - 2021. - N 2. - С. 39-46. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-main:
ОЖИРЕНИЯ ЛЕЧЕНИЯ МЕТОДЫ -- BARIATRICS
БАРИАТРИЧЕСКАЯ ХИРУРГИЯ -- BARIATRIC SURGERY (методы, противопоказания)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ -- POSTOPERATIVE COMPLICATIONS
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО -- POSTOPERATIVE CARE
Annotation: У всьому світі в останні десятиліття широко застосовуються хірургічні методи лікування ожиріння. Основною перевагою баріатричної хірургії є стійке покращення якості життя пацієнта за рахунок зменшення ваги, корекції супутніх захворювань та метаболічних порушень (цукровий діабет (ЦД) 2-го типу, гіперхолестерінемія, порушення ліпідного обміну, профілактика кардіоваскулярних захворювань та онкопатології)
Additional Access Points:
Тодуров, І. М.
Маньковський, Б. М.
Саєнко, Я. А.
Перехрестенко, О. В.
Плегуца, О. І.
Калашніков, О. О.
Косюхно, С. В.
Бака, О. М.
Потапов, О. А.

There are no free copies

Find similar

5.


    Черенько, М. С.
    Вілдагліптин: світовий погляд на молекулу і новітні рекомендації [Text] / М. С. Черенько, Б. М. Маньковський // Діабет. Ожиріння. Метаболічний синдром. - 2021. - N 2. - С. 47-51. - Бібліогр. наприкінці ст.


Rubrics: Вилдаглиптин

MeSH-main:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (лекарственная терапия)
ГИПОГЛИКЕМИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- HYPOGLYCEMIC AGENTS (вредные воздействия, терапевтическое применение, фармакология)
ДИПЕПТИДИЛ-ПЕПТИДАЗЫ IV ИНГИБИТОРЫ -- DIPEPTIDYL-PEPTIDASE IV INHIBITORS (вредные воздействия, терапевтическое применение, фармакология)
Annotation: До 2000-хроків основним підходом до лікування пацієнтів із цукровим діабетом було зниження глікемії шляхом призначення метформіну і препаратів сульфонілсечовини. Проте за 10-20 років до цього почалося активне вивчення інкретинів та їх впливу на секрецію інсуліну. Результатом цього стало винайдення вілдагліптину, як першого представника групи інгібіторів дипептидилпептидази-4 (ДПП-4). Це докорінно змінило підхід у лікуванні цукрового діабету і призвело у подальшому до патофізіологічного та індивідуалізованого підходу у виборі терапії. У останньому спільному консенсусі Американської діабетичної асоціації та Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету щодо менеджменту гіперглікемії у пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу інгібітори ДПП-4 виступають потужною і безпечною групою пероральних цукрознижуючих препаратів, яка може застосовуватися як у пацієнтів без серцево-судинної та ниркової патології, так і у складі комбінованої терапії з агоністами глюкагон-подібного пептиду-1 та інгібіторами натрій-глюкозного котранспортера 2 (іНГКТ-2). До цієї групи належать сітагліптин, вілдагліптин, саксагліптин, ліна- гліптин і алогліптин. На ринку України на сьогодні представлені тільки вілдагліптин, саксагліптин, лінагліптин (згідно Державного реєстру лікарських засобів)
Additional Access Points:
Маньковський, Б. М.

There are no free copies

Find similar

6.


   
    Резолюція Експертної наради на тему "Нові наукові дані по емпагліфлозину та невикористані можливості для пацієнтів з цукровим діабетом 2-го типу" [Text] / Б. М. Маньковський [та ін.] // Діабет. Ожиріння. Метаболічний синдром. - 2021. - N 2. - С. 52-57


Rubrics: Эмпаглифлозин

MeSH-main:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 2 (лекарственная терапия)
ГИПОГЛИКЕМИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА -- HYPOGLYCEMIC AGENTS (терапевтическое применение, фармакология)
НАТРИЙ-ГЛЮКОЗЫ ТРАНСПОРТЕР 2 -- SODIUM-GLUCOSE TRANSPORTER 2 (антагонисты и ингибиторы, терапевтическое применение, фармакология)
Annotation: 22 лютого 2021 року відбулась нарада експертів, організована та проведена компанією Берінгер Інгельхайм, за участю експертів в галузі ендокринології та кардіології. Метою даної Експертної наради було представлення та обговорення нових наукових даних щодо молекули емпагліфлозину, які були нещодавно опубліковані, важливість більш широкого впровадження групи інгібіторів натрій-за- лежного ко-транспортеру глюкози 2-го типу (іНЗКТГ-2), зокрема, емпагліфлозину в повсякденну клінічну практику українських спеціалістів та нові можливості в лікуванні пацієнтів з цукровим діабетом (ЦД) 2-го типу та серцево-судинними захворюваннями (ССЗ), які можна отримати, впроваджуючи в практичну діяльність спеціалістами — ендокринологами України нових наукових даних щодо емпагліфлозину. Нарада відбулась у гібридному онлайн/офлайн форматі за участю провідних українських фахівців та міжнародного експерта в галузі діабетології з Ізраїлю
Additional Access Points:
Маньковський, Б. М.
Мошкович, Є.
Скрипник, Н. В.
Пасечко, Н. В.
Пашковська, Н. В.
Урбанович, А. М.
Міщенко, Л. А.
Марцинник, Є. М.
Саєнко, Я. А.
Ягенський, А. В.
Смірнов, І. І.
Зуєв, К. О.

There are no free copies

Find similar

7.


    Нагібін, В. С.
    Механізми генетичних та аутоімунних порушень при цукровому діабеті 1-го типу [Text] / В. С. Нагібін, Я. А. Саєнко, Б. М. Маньковський // Діабет. Ожиріння. Метаболічний синдром. - 2021. - N 2. - С. 58-63. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-main:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 1 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 1 (генетика, иммунология, эпидемиология, этиология)
Annotation: Цукровий діабет (ЦД) 1-го типу є вельми розповсюдженим захворюванням із добре вивченими симптомами та критеріями діагностики. Захворювання характеризується повною або надзвичайно істотно зниженою продукцією гормону інсуліну бета-кліти- нами острівців Лангенгарса підшлункової залози [1]. Оскільки інсулін сприяє, серед іншого, входженню глюкози з крові до клітин, така патологія призводить в разі відсутності своєчасного лікування до вираженої гіперглікемії з усіма її важкими наслідками. Захворювання, на відміну від ЦД 2-го типу, як правило, має порівняно ранній дебют, включаючи й період дитинства, а також притаманне пацієнтам без надмірної ваги, а часто й з недостатньою масою тіла
Additional Access Points:
Саєнко, Я. А.
Маньковський, Б. М.

There are no free copies

Find similar

8.


    Бобрик, М. І.
    Продіабетичні антитіла - актуальні підходи до стандартизації лабораторних досліджень [Text] / М. І. Бобрик, В. М. Резніченко, І. В. Сідорова // Діабет. Ожиріння. Метаболічний синдром. - 2021. - N 2. - С. 64-68. - Бібліогр. наприкінці ст.


MeSH-main:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 1 -- DIABETES MELLITUS, TYPE 1 (диагностика, иммунология)
АУТОАНТИТЕЛА -- AUTOANTIBODIES (кровь)
Annotation: Неузгодженість методик, відсутність порівнянності результатів досліджень, виконаних різними методиками, приводить до діагностичних помилок та може впливати на безпеку пацієнта. Програма стандартизації досліджень аутоантитіл до острівцевого апарату підшлункової залози (IASP) має на меті покращити результати імуноаналізів, що визначають аутоантитіла, пов’язані з цукровим діабетом 1-го типу, і відповідність результатів між лабораторіями. IASP організовує міжнародні міжлабораторні порівняльні дослідження, надаючи учасникам неупереджену порівняльну оцінку. Таким чином, практикуючий лікар має можливість обирати лабораторії, які вже стандартизовані щодо еталонів, зазначених IASP, що забезпечить впевненість у результатах досліджень, отже - і у прийнятті клінічних рішень при веденні пацієнта
Additional Access Points:
Резніченко, В. М.
Сідорова, І. В.

There are no free copies

Find similar

9.


    Магазаник, Н. А.
    На что жалуетесь? Кашель [Text] / Н. А. Магазаник // Діабет. Ожиріння. Метаболічний синдром. - 2021. - N 2. - С. 75-78


MeSH-main:
КАШЕЛЬ -- COUGH (диагностика, лекарственная терапия, этиология)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ -- CASE REPORTS
Annotation: При банальной простуде наличие небольшого кашля настолько естественно, что больной обычно и не жалуется на него; на первом плане стоит общее недомогание, слабость, мышечные боли, чувство жара или познабливание. Да и с врачебной точки зрения такой кашель является второстепенным элементом клинической картины
Кашель приобретает значимость, как для больного, так и для врача: если он становится очень сильным или частым; если он сочетается с заложенностью в груди и с плохим отхождением мокроты; если он сопровождается обильной мокротой или кровохарканием
То, что при астматическом состоянии часто бывает изнуряющий надсадный кашель (сухой или со скудной мокротой), известно каждому врачу. Но нередко приходится видеть больных, у которых единственная или главная жалоба — это приступообразный мучительный кашель, иногда по интенсивности напоминающий коклюш. При этом самая тщательная аускультация не обнаруживает никаких патологических признаков; слышно нормальное везикулярное дыхание без всяких хрипов. Рентгеновское исследование также не выявляет изменений в легких, нормальным оказывается и анализ крови. И только спустя некоторое время у такого больного развивается типичная бронхиальная астма
There are no free copies

Find similar

 
© International Association of users and developers of electronic libraries and new information technology
(ELNIT Association)